Zbytečně si tak komplikují cestu do play-off. V novém roce a vůbec v celé druholigové sezóně to ovšem není žádná novinka. Už proti Jablonici a v Praze proti Kobře svěřenci Karla Chládka v poslední třetině vedli a přesto prohráli. V minulém utkání v pohodě vyhráli v Benešově, ovšem co předvedli doma proti Milevsku, to nemá obdoby.

První třetina šílenému průběhu neodpovídala. Úvodní branka padla ve 12. minutě, bohužel ale do domácí sítě. Hosté se dokázali prosadit z nenápadné akce střelou z prostoru mezi kruhy - 0:1.

Druhá perioda vyšla domácím náramně. Děčínští do ní doslova vlétli a během pěti minut dokázali otočit zápas ve svůj vlastní prospěch, kdy se postupně trefili Sádovský, Baránek, Myšík a Filipovský a rázem byl na ukazateli skóre stav 4:1. Ve 32. minutě ale skórovali hosté, když na rozdíl dvou branek snížil Hájek - 4:2. Ve 37. minutě ale domácí opět odskočili na rozdíl tří branek, když Zika v přesilové hře 5 na 3 dokázal procpat puk za záda brankáře hostí - 5:2.

Ovšem ani úvod třetího dějství nenaznačoval přicházející drama. Slepené branky Místeckého a Filipovského znamenaly ve 43. minutě klidné vedení 7:2 a všichni fanoušci už věřili v důležité vítězství. Jenže přišlo neuvěřitelné děčínské selhání. Už v 50. minutě to bylo 7:5 a domácí začali zmatkovat. Přesto devět minut před koncem zvýšil na 8:5 Lukáš Zika, ale ani to nestačilo. Jenže v 55. minutě už to bylo 8:7 a Děčín zuby nehty bránil těsný výsledek. Šok domácím příznivcům dalo Milevsko dvacet vteřin před koncem třetí třetiny, kdy Štych využil hru bez brankáře a utkání se dostalo do prodloužení.

A v něm byl děčínský zmar dokonán. V čase 64:51 získal pro hosty bonusový bod Hájek. Děčín tak může zpytovat svědomí, nechal si mezi prsty proklouznout jasnou výhru a tři body.

Trenér domácích Karel Chládek si nebral servítky. "To je jednoduché. To, co naši hráči na konci předvedli, je prostě nepochopitelný kolaps. Je to všechno v hlavách, není to o fyzičce. Jinak nemám vysvětlení, vést na začátku třetiny o pět branek a přesto nevyhrát, to je prostě ostuda. Je to neodpustitelné, aby k tomu ke konci měli hráči takový přístup. Nemůže se stát, že pro nás utkání končí ve 43. minutě za stavu 7:2, musíme hrát do konce. Ještě před posledním dějstvím jsme na to v kabině hráče upozorňovali a stejně to bylo k ničemu. Nedivím se, že jsou fanoušci naštvaní, tohle se nemohlo líbit nikomu. Navíc mrzí, že jsme mohli Milevsko v tabulce přeskočit. Místo abychom hráli v klidných vodách, stále se musíme bát i boje o záchranu," naštvaně popsal zpackaný zápas děčínský kouč.

V sobotu 21. ledna se Děčín představí na ledě posledního Sokolova. "I když je tamní Baník poslední, v novém roce se mu daří bodovat a nás tam nečeká nic lehkého, zvláště, jestli hráči neudrří koncetraci po celý zápas. Navíc máme informace, že Sokolov posílil o nové hráče," dodal Chládek.

HC Děčín - HC Milevsko 8:9 PP (0:1, 5:1, 3:6-0:1)

Branky a nahrávky: 21. Sádovský (Olivierus), 22. Baránek (Rudovský), 24. Myšík (Stibor), 26. Filipovský (Myšík, Bulva), 37. Zíka (Filipovský, Místecký), 43. Místecký (Zíka), 43. Filipovský, 51. Zíka (Oliverius, Stezka) - 12. Müller (Urbanec), 32. Hájek (Urbanec), 45. Dušek (Procházka, Novák), 48. Fořt (Procházka), 50. Heřmánek (Novák), 52. Urbanec (Štych), 55. Klíma (Procházka), 60. Štych (Procházka), 65. Hájek

Sestava HC Děčín:
Sklíba (Lavinger) - Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Drahorád, Saska, Hříbal, Místecký, Bulva - Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Baránek, Šetka, Adámek, Böhm, Rudovský, Myšík, Stibor, Vacek