VYBERTE SI REGION

Hokejisté Děčína sahali po senzaci, nakonec ale neuspěli

Děčín – V neskutečné drama se přeměnilo první utkání prvního kola play off druhé hokejové ligy ve skupině Západ, ke kterému děčínští hokejisté coby sedmý tým tabulky zajížděl ve středu večer na ledovou plochu po základní části druhého Klášterce n. O.

10.3.2010

Ilustrační foto. Foto: Deník/Jan Vraný

Domácí krůček po krůčku plnili roli favorita a necelé tři minuty před koncem druhé části vedli o tři branky. Na děčín by v tu dobu nikdo nevsadil ani pověstnou zlámanou grešli. Jenže…..

Klášterec n. O. – HC Děčín 5:4 (1:1, 1:0, 3:3)

První třetina byla u obou stran týmu velmi opatrná. Jako první se prosadil Děčín ihned v 1. minutě, když Štverák vybojoval puk za Damaškovo brankou a sám zakončil. Klášterci se podařilo vyrovnat o pět minut později, když Kocek prostřelil vše co mu stálo v cestě. Ve druhém dějství nejprve dvakrát udeřil nestárnoucí Buchal, který přesně po dseti minutách stanovil skóre na 3:1. Když pak ve 47. minutě přidal čtvrtý gól favorita Suk zdálo se být rozhodnuto. Děčín ale nesložil zbraně, nadechla se k parádnímu výkonu a ještě v prostřední části snížil Zůbek.

Domácí bránili v posledním dějství výsledek, ale to se jim málem nevyplatilo. Hostující hráči totiž zásluhou Valka a Jaroměřského vyrovnali. Necelé tři minuty před koncem se tedy začínalo znovu. Bohužel pro hosty odmítl prodloužení devět vteřin před koncem klášterecký Zmeškal, který nic nezmeškal a střelou od modré prostřelil vše co mu stálo v cestě.

Branky: 6. Kocek, 33. a 43. Buchal, 47. Suk, 60. Zmeškal – 1. Štverák, 48. Zůbek, 53. Valko, 57. Jaroměřský. Rozhodčí: Pražák,

HC Děčín: Zikmund – Jaroměřský, Sádovský, Marek, Stezka, Havlíček, Molnár – Tomeček, Štverák, Zůbek – Filipovský, Oliverius, Valko – Chvátal, Mach, Češka – Hříbal, Řídel, Šohaj, Fiala.