VYBERTE SI REGION

Hokej: Děčín nasázel deset branek, přesto se klepal o výsledek

Klášterec n. O. – Parádní hokejová podívaná byla k vidění v Klášterci. Dohromady padlo osmnáct gólů, z vítězství 10:8 se nakonec radovali hosté z Děčína.

18.11.2016

JAROMÍR CARVAN - trenér HC Děčín.Foto: DENÍK/Jaroslav Zeman

Takový zápas asi nebyl pro oba trenéry tím pravým ořechovým. Utkání nabídlo tři různé třetiny, hosté navíc dorazili ve 14 lidech. Z toho bylo jen pět obránců. „Máme problémy s obránci, jsou tam nějak zranění. Navíc jsme řešili interní záležitosti, které se týkají nasazování některých hráčů," připomněl trenér Jaromír Carvan.

Přitom v první třetině padly dvě branky, takže to nevypadalo na gólovou úrodu. „V té druhé jsme byli jednoznačně lepší. Je pravda, že skoro každá naše střela skončila v brance," kroutil hlavou Carvan.

Jenže místo poklidného dohrání zápasu se z druholigové bitvy stalo pořádné drama. „Najednou se role obrátily, začalo to tam padat Klášterci," hlesl Carvan. Domácí pěti góly v řadě snížili na 7:8, velký obrat byl na spadnutí.

„Takhle jsem se o výsledek snad nikdy nebál. Měli jsme vybraný oddechový čas, vyměnili brankáře. I když Lukáš Lavinger za góly vinu nenesl. Taky nám docházely síly, navíc tam došlo k jistému polevení. Naštěstí využil Dal Volráb deset minut před koncem přesilovku pět na tři a my už to dohráli v klidu. Vítězství samozřejmě bereme," dodal Carvan.

Děčín tak porazil rivala z Klášterce podruhé v sezóně. Už v sobotu čeká na Medvědy důležité domácí utkání. Od 18.00 totiž hostí poslední Sokolov.

HC Klášterec n. O. – HC Děčín 8:10 (1:1, 2:7, 5:2)

Branky a nahrávky: 19. Strunz (Vrtek), 28. Strunz (Vrtek, Hrdlička), 31. Mála (Charousek), 44. Strunz (Kuncl, Cestr), 45. Hrdlička (Strunz, Vrtek), 48. Deveri (Zdeněk), 48. Tupý (Charousek, Kaššák), 60. Cestr (Vrtek, Charousek) – 6. Zdvořáček (Fajgl), 22. Faigl (Zajan, Oliverius), 23. Sýkora (Volráb, Hašek), 25. Volráb (Sýkora, Vaněk), 27. Sýkora (Volráb, Hašek), 28. Molnár, 33. Molnár (Faigl, Zajan), 37. Faigl (TS), 50. Volráb (Zdvořáček, Chmel), 59. Vacek (Hašek, Vaněk).

R: Battěk – Marek, Kučera. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0.

HC Děčín: Lavinger (45. Michajlov) – Vaněk, Molnár, Chmel, Zdvořáček, Hucek – Hašek, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius, Zajan – Fojt, Kopta, Sýkora.