HC Klášterec – HC Děčín

4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

O osudu celého zápasu zřejmě rozhodly již první dvě minuty, které hosté hrubě nezvládli a rázem prohrávali o dvě branky. To se pak hraje jen velmi těžko. Přesto vývoj ještě v první desetiminutovce zdramatizoval děčínský Sádovský, který snížil, další branky už ale hosté nepřidali. Naopak domácí se ještě trefili dvakrát a svou výhru tak definitivně potvrdili.

Úvod utkání byl opravdu zběsilý. Po bleskurychlé akci se už po 24. vteřinách prosadil domácí Kajer a to nebylo všechno. Dvacet vteřin poté byl vyloučen domácí Buchal a Děčín měl šanci na vyrovnání. Jenže přesně v polovině přesilovky našel Kotrouš najetého Kajera a Klášterec vedl v čase 1.43 už 2:0. Hosté ale nehodili flintu do žita a v deváté minutě potrestal vyloučení domácího Klose po přihrávce Češka tvrdou střelou Sádovský. Bylo to tedy 2:1 a zase bylo o co hrát. Jenže v páté minutě prostředního dějství udeřili domácí opět ve vlastním oslabení., tentokrát ujel Bečvář a střelou pod horní tyč nedal Láníčkovi šanci. Krátce na to mohli korigovat děčínští Stibor a Havlíček, ani jeden ale své velmi dobré šance zužitkovat nedokázali.

V poslední třetině nejprve domácí Kotrouš netrefil prázdnou branku a pak Ton nastřelil tyč děčínské svatyně. Definitivní podobu dala výsledku 54. minuta, ve které domácí předvedli pohlednou kombinační akci na jejíž konci byl Buchal, který neměl se zakončením velký problém

HC Děčín: Láníček – Štěpánek, Loučka, Havlíček, Sádovský, Jaroměřský, Kuncl – Luka, Hříbal, Sladký – Češka, Štverák, Filipovský – Mouka, Hruška, Stibor – Nekvinda. Trenér V. Borůvka, as. P. Werner.

Branky: 1. a 2. Kajer, 25. a 54. Bečvář – 9. Sádovský. Vyloučení 6:6. Využití 0:1, oslabení 2:0. 350 diváků, Sudí Vychterle.