Čtvrtý zápas se hraje už v pátek 6. března na nymburském ledě. Třetí duel patřil děčínským Medvědům. Klíčem k úspěchu byla pevná obrana, v čele s Lukášem Lavingerem. Ten přišel o čisté konto 45 vteřin před koncem, kdy ho v přesilové hře překonal Kříž.

To však byla jediná kaňka na jinak povedeném středečním večeru. Do vedení domácí dostal ve 12. minutě Chamrád, který zblízka překonal Brázdila. Medvědi tak poprvé zvládli první třetinu, předešlé dvě totiž pro ně skončily se skórem 0:5 neúspěchem.

Ve druhé periodě pak v 27. minutě poslal Hašek parádní pas Volrábovi. Domácí útočník ujížděl sám na Brázdila a nakonec puk propasíroval mezi jeho betony. A ten samý hráč pak půl minuty před odchodem do kabin profitoval z přihrávky od Vacka a dodal Medvědům potřebný klid.

Šest minut před koncem pak Drnec zpoza branky našel kapitána Oliveriuse a ten prudkou ranou přidal čtvrtý hřebíček do nymburské rakve. V závěru pak skóre kosmeticky upravil Kříž.

HC DĚČÍN - NED HOCKEY NYMBURK 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Chamrád (Chládek, Drnec), 27. Volráb (Hašek), 40. Volráb (Vacek), 54. Oliverius (Chamrád, Drnec) – 60. Kříž (Eis, Král).

Rozhodčí: Krob – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 853.

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Filipovský, Molnár, Kaltenböck, Hříbal, Strnad, Klement, Kvaček, Havlíček – Hašek, Volráb, Vacek – Faigl, Oliverius, Kuchynka – Drnec, Chládek, Chamrád – Fojt, Chovanec.