Děčín - /PŘIDÁNY OHLASY/ A je opět vyrovnáno. Děčínští hokejisté ve čtvrtém zápase osmifinále play-off nepotvrdili výhru z Moravských Budějovic a doma prohráli 1:2.

3.3.2017

DĚČÍNŠTÍ HOKEJISTÉ sehráli doma proti Moravským Budějovicím čtvrtý zápas osmifinálové série.Foto: DENÍK/Jaroslav Zeman

Více než tisíc diváků hnalo Medvědy za třetí výhrou. V první třetině se nejprve radovali hosté, když Matějkova střela od modré zapadla za Lavingera. Za čtyři minuty bylo vyrovnáno, když Dusíka překvapila střela Vacka.

Poté se šance střídaly na obou stranách, hosté jich měli o něco více. Děčín držel svým výkonem brankář Lavinger, hosty zase po střele Haška zachránila branková konstrukce.

V poslední třetině se Děčín tlačil za vedoucí brankou, pozorný Dusík jim to ale nedovolil. A tak paradoxně udeřilo na druhé straně. V čase 58.01 prostrčil kotouč za Lavingera Krutiš. Domácí se pak do vyložené šance nedostali a poprvé v sérii prohráli na vlastním ledě.

„Bylo to hodně vyrovnané utkání. Bohužel pro diváky už ne tolik koukatelné, síly prostě ubývají. Je pravda, že jsme ve třetí třetině měli více šancí. Rozhodující gól padl zpoza branky. Takže jsme měli trošku smůly. Soupeř pálí z každé situace na branku, řeší to jednodušeji. Nedá se nic dělat, série je prostě vyrovnaná," hodnotil zápas děčínský trenér Jaromír Carvan.

Za stavu 2:2 celá série pokračuje v neděli v Moravských Budějovicích, pátý zápas začíná od 17.00. „Jak už jsem řekl, síly ubývají. Ale nikdo zranění není, budeme ve stejném složení. Jelikož Ústí vypadlo s Kladnem, tak kluci, které od nich máme na střídavý start, se přesunou k nám," dodal.

HC Děčín - HC Moravské Budějovice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Vacek (Racek) – 6. Matějka (Rytnauer, Pelikán), 59. Krutiš (Matějka, Sobotka). R:Hodač - Marek, Ovsík. Vyloučení: 6:8. Bez využití: Diváci: 1123. Stav série: 2:2.

HC Děčín: Lavinger (Dlouhý) – Hříbal, Molnár, Vaněk, Vegner, Chmel, Hucek, Kaltenböck – Racek, Hašek, Volráb – Zajan, Faigl, Oliverius – Zika, Vacek, Kopta – F. Rubeš.

3.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči ze Šluknova oslavili 150. výročí v zámeckém parku.
50

FOTO, VIDEO: Šluknovští hasiči oslavili 150. narozeniny

Lužická nemocnice v Rumburku.

Rumburk chce na Lužickou nemocnici vypsat výběrové řízení

Ústí nad Labem - Hodně bojovný duel mezi Ústím nad Labem a Varnsdorfem vítěze nenašel. V závěru padly dvě červené karty.

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili!

Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin, a to každou půlhodinu. Výsledky se dozvíte vždy v sobotu ráno, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.

Děčín - Na dohled Novému mostu je už estakáda Vilsnické spojky. Protnout s ním by se měla v nejbližších týdnech. Po dokončení estakády se přiblíží také dlouho očekávané otevření podjezdu na Pětimostí.

Přestoupil a nasázel tři góly

Děčín - Ke třetí výhře hokejistů v sezóně přispěl Martin Baránek. Ve svém první startu nasázel hattrick.