Svěřenci trenéra Karla Chládka si přivezli z Bíliny debakl, Draci je celkem šestkrát sežehli svými plameny. Na ledě se objevil Stezka, Zika, nebo Buďa.

Domácí byli na ledě pouhé tři dny, ale působili sehranějším dojmem. V první třetině se skóre neměnilo jen díky dobře chytajícímu Formánkovi.
Ve druhém dějství však děčínského brankáře ze samostatných úniků překonal Salaš a za sedm minut Kýhos. Minutu před přestávkou navíc krásnou ranou zvýšil na 3:0 Pavlata.

V poslední periodě domácí přidali další tři branky. Naneštěstí pak polevili a dovolili hostům díky Zahradníkovi zkorigovat skóre na konečných 1:6.
Za dva přípravné zápasy Děčín inkasoval 14 branek a rozhodně tak má na čem pracovat.

Draci Bílina – HC Děčín 6:1 (0:0, 3:0, 3:1) Branky a nahrávky: 26. Salač (Malec), 33. Kýhos (Malec), 39. Pavlata (Kolčava), 42. Šrámek (Hartman, Novák), 44. Malec (Havlůj), 45. Polák (Hartman) – 47. Zahradník (Šetka, Faigl).

HC Děčín: Formánek (Šticha) – Saska, Molnár, Stezka, Zahradník, Nikl – Drnec, Oliverius, Zika – Buďa, Chládek, Vacek – Nenadál, Faigl, Šetka – Došlý, Fusek, Rubeš.

Proti účastníkovi třetí německé ligy se Děčín dvě třetiny držel. V brance se objevil Lukáš Lavinger, který držel naděje Medvědů čtyřicet minut. Ve 44. minutě ještě vyrovnával Zika na 2:2, jenže pak soupeř zasadil domácím tři údery a odvezl si z Děčína vítězství 5:2.

Svěřenci trenéra Karla Chládka tak první tři přípravné duely prohráli, při celkovém skóre 5:19…

HC Děčín - Deggendorf Fire 2:5 (1:0, 0:1, 1:4) Branky a nahrávky: 9. Saska (Vacek, Chládek), 44. Zika (Oliverius, Drnec) – 23. Vostřák (Herm, Retzer Ch.), 42. Herm (Schöppl), 47. Hackl (Herm), 53. Vostřák (Wolfgramm), 57. Geiger (Schembri)

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Saska, Hříbal, Kaltenböck, Molnár, Nikl, Stezka – Drnec, Oliverius, Zika - Číhal, Chládek, Vacek - Nenadál, Fusek, Šetka - Zahradník, Rubeš, Došlý.