To byla ale fuška. Děčínští hokejisté udolali dobře hrající Klatovy 4:3 v prodloužení, kdy o dvou bodech rozhodl Lukáš Zika.

Čtyři kola před koncem základní části se ještě více přiblížili k umístění mezi prvními třemi týmy druholigové tabulky.

Medvědi přivítali na svém ledě velmi oblíbeného soupeře, vždyť Klatovy v této sezóně pokaždé porazili. A Děčín vlétl do zápasu opravdu famózně. Po dvaceti sekundách domácí vystihli rozehrávku Klatov
a Tomáš Vávra prostřelil Kůdelu. Z vedení se domácí radovali čtyři minuty, Bernad využil přesilovou hru.

Pak byli v hlavní roli oba brankáři. Především Lukáš Lavinger držel svými zákroky naděje na bodový zisk. Ovšem i domácí měli velmi slibné šance na skórování. V první třetině ale nevyužili dvojnásobnou přesilovku, ve 31. minutě pak Michal Oliverius nezvládl trestné střílení.

Do posledního dějství vstoupil lépe Děčín. Molnár nahodil kotouč na branku a před Kůdelou ho šikovně tečoval Kopas. Jenže vzápětí se před Lavingera probojoval Čurda
a dvanáct vteřin po Kopasově trefě bylo opět vyrovnáno. Navíc za tři minuty prostřelil Lavingera Vizinger a hosté poprvé v utkání vedli. Domácí pak přežili dlouhé oslabení
a vrhli všechny síly do útoku. A vyplatilo se, v čase 59:21 vyrovnal Hříbal a na řadu tak přišlo prodloužení.
To netrvalo ani tři minuty. Lukáš Zika střelou od kruhů prostřelil vše, co mu stálo
v cestě, a zařídil pro Děčín bonusový bod navíc za vítězství 4:3 v prodloužení.

Domácí trenér Karel Chládek si viditelně oddechl. Moc dobře věděl, že jeho svěřenci nepodali optimální výkon. „Paradoxně nám uškodil fakt, že jsme brzy dali branku. Pak jsme přestali hrát. Mysleli jsme si, že se asi soupeř porazí sám. Klatovy nám celý zápas zatápěly. Za výhru v prodloužení jsme opravdu moc rádi," hodnotil utkání kouč Medvědů.

To hosté byli smutní, byli blízko první výhře nad Děčínem. „Smůla  byla, že jsme si nechali dát gól 20 vteřin před koncem třetí třetiny. V prodloužení se potom hokejové štěstí postavilo na stranu Děčína. Neproměnili jsme i jasnou gólovou šanci. Z Děčína jsme si měli přivézt domů plný počet bodů, jeden bod je zklamání. Musíme bojovat až do konce, nesmíme v ničem polevit," řekl Deníku trenér SHC Klatovy Radek Mužík.

Do konce základní části zbývají čtyři zápasy. „Budeme usilovat, abychom se udrželi na třetím, nebo zabojovali o druhé místo. Na první Tábor už asi nemáme. Dobrou zprávou je, že na play-off budeme mít k dispozici opět brankáře Petráska, který s Lavingerem vytvoří dobré duo," dodal Chládek.

HC Děčín - HC Klatovy - 4:3 po prodloužení (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Vávra (Oliverius, Zika), 44. Kopas (Racek, Molnár), 60. Hříbal (Pořický), 63. Zika (Oliverius, Vávra) - 5. Bernad (Čurda), 44. Čurda (Vizinger, Martinec), 47. Vizinger (Čurda).

Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

HC Děčín: Lavinger (Šticha) - Stezka, Hříbal, Filipovský, Grin, Kaltenböck, Molnár, Zahradník, Dvořák - Vávra, Oliverius, Zika - Pořický, Růžek, Hošek - Racek, Chládek, Drnec - Řídel, Šetka, Kopas.