Děčín udeřil ve druhé části

Děčín – S jasným cílem vylepšit si dosavadní nelichotivou bilanci z domácích zápasů nastupovali druholigoví hokejisté HC Děčín včera k dalšímu duelu skupiny Západ ve kterém přivítali na svém ledě poslední celek tabulky Kobru Praha.

28.10.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/Karel Pech

Utkání se původně mělo hrát až v neděli 31. října, ovšem oba klubu se dohodly a zápas se tak předehrával již ve sváteční čtvrtek 29. října.

První duel na pražském ledě skončil remízou a prémiový druhý bod zůstal po samostatných nájezdech v hlavním městě. Děčín tak měl Kobře co oplácet a hlavně si chtěl rozšířit své bodové konto z domácích zápasů, ve kterých si doposud připsal jen tři body za výhru nad Kláštercem.

HC Děčín – Kobra Praha

5:2 (1:2, 3:0, 1:0)

Po rušném začátku utkání, kdy v průběhu necelých tří minut padly dvě branky, po jedné na každé straně, upadla hra do průměru a rozhodně nebyla nijak záživná. Diváky vytrhl z letargie pouze hostující Bárta, který ve 13. minutě po ojedinělém útoku hostů dorazil neposedný puk do sítě a Kobra tak po první části vedla.

Druhá třetina každého utkání patří v poslední době k nejsilnějším zbraním děčínského týmu, a to se opět potvrdilo. Domácí přidali na rychlosti, pohybu i důrazu a po třech velmi pohledných akcích otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. velkou zásluhu na tom měl kapitán Filipovský, který jeden gól dal a na jeden nezištně přihrál Sádovskému.

V posledním dějství si domácí tým opět neodpustil herní výpadek a jen především v první polovině třetí třetiny může děkovat bohu, že hosté nevyrovnali. Dvakrát totiž uháněli sami na brankáře Zámostného a měli i několik dalších slibných příležitostí. definitní rozuzlení přinesla 57. minuta, kdy hrál Děčín přesilovku a Chvátal nachytal soupeře na švestkách, když vyjel „drze“ před branku a zasunul puk do sítě. Hosté pak nevyužili ani téměř dvě minuty trvající přesilovku 5na 3 a Děčín tak rozšířil své „domácí“ bodové konto.

Branky: 1. Janíček, 27. Filipovský, 28. Sádovský, 36. Mouka, 57. Chvátal – 3. Paris, 13. Bárta. Vyloučení 6:8, využití 2:0. 180 diváků, sudí Dundr.

HC Děčín: Zámostný – Štěpánek, Sádovský – Stezka, Mizera – Havlíček, Marek – Filipovský, Oliverius, Chvátal – Mouka, Štverák, Šnajdr – Drnec, Gottfried, Janíček. Trenéři Havlík a Bedan.

28.10.2010

RADOST. Fotbalisté Varnsdorfu doma porazili Znojmo 2:1.

Varnsdorf porazil Znojmo a prolomil černou sérii

Hnojte popelem

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili!

Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin, a to každou půlhodinu. Výsledky se dozvíte vždy v sobotu ráno, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.

Důchodci v Ústeckém kraji musí vyžít s jedenácti tisíci

Ústecký kraj – Jedenáct tisíc tři sta. Taková je průměrná výše starobního důchodu v Ústeckém kraji, se kterou musí senioři každý měsíc vyžít. Zatímco třeba pětašedesátiletá Lenka z malé vesnice na Litoměřicku bere zhruba o dva tisíce méně, než je okresní průměr, jejímu muži, rovněž důchodci, přistane od státu na účtu každý měsíc bezmála 15 tisíc.

Na gymnáziu všichni fetujeme, reaguje ředitel školy ironicky na obvinění

Děčín – Ironie, sarkasmus, ale také jasný požadavek po omluvě, zazněl na posledním zastupitelstvu Děčína z úst ředitele děčínského gymnázia Václava Lešanovského i studentů. Právě gymnázium a jeho studenty totiž veřejně obvinila Pavla Vacková z toho, že se tu fetuje.

VELKÝ PŘEHLED: Čarodějnice budou v Děčíně opět s Jakubem Houškou

Děčínsko – Pálení čarodějnic, Filipojakubská noc či Valpuržina noc. I tak se říká noci z 30. dubna na 1. května, kdy se slaví zvláštní jarní svátek, rozšířený po celé Evropě. Lidé se budou bavit na řadě míst Děčínska.