Pěkný dárek připravili pro své fanoušky děčínští hokejisté. Medvědi v posledním letošním utkání v rámci II. ligy porazili na domácím ledě Pelhřimov 6:2 a vybojovali sedmou výhru v sezóně.

V brankovišti se po šesti letech objevil Martin Volke, který v týdnu přišel na hostování z prvoligového Mostu. „Martin nám v utkání hodně pomohl. Samozřejmě jsme rádi, že ho máme v týmu. Je to zkušený brankář a já věřím, že jeho přítomnost bude jen ku prospěchu," konstatoval děčínský trenér Karel Chládek.

Děčín měl proti Pelhřimovu parádní úvod a po šesti minutách vedl 2:0. Střelecký účet otevřel Vacek, který tečoval nahození Motejlka a za čtrnáct vteřin se prosadil Lukáš Zika. „Vstup do utkání byl výborný. Hráči chtěli napravit nymburský debakl, od začátku měli perfektní nasazení
a byla na nich vidět chuť po vítězství," pochvaloval si Chládek.

Volke poprvé inkasoval v osmé minutě, kdy ho překonal Plachý. Podruhé snížil Pelhřimov na rozdíl jediné branky ve 34. minutě. To však bylo z hostující strany vše. Za dvě minuty se v přesilové hře prosadil opět Lukáš Zika a Medvědi měli před poslední třetinou dvoubrankový náskok.

V úvodu třetí periody musel několikrát zasahovat Volke. Děčín však drama nepřipustil. Nejprve úspěšně zakončil samostatný nájezd Faigl, o čtyři minuty později uzavřel skóre Merta.

Děčín tak okupuje třináctou pozici, na osmou příčku ztrácí deset bodů. „Je to zatím zvláštní sezóna, máme obrovské výkyvy. Jednou zazáříme a pak dvakrát vybouchneme. Snad nás tato výhra nakopne," doufá Chládek.

DĚČÍN - PELHŘIMOV 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Vacek (Motejlek), 6. Zika (Faigl, Oliverius), 28. Merta (Racek, Kaltenböck), 36. Zika (Procházka, Oliverius), 43. Faigl (Oliverius, Zika), 47. Merta (Racek, Hříbal) – 8. Plachý (Novotný), 34. Kasalý (Plachý, Štěpánek).

HC Děčín: Volke – Procházka, Stezka, Kaltenböck, Molnár, Motejlek, Müller – Faigl, Oliverius, Zika – Hříbal, Merta, Racek – Drnec, Šetka, Vacek – Bačák, Strnad, Fojt.