Děčínský zimní stadion byl v úterý večer svědkem dalšího přípravného utkání děčínských druholigových hokejistů.
Tentokrát přijel silný tým Benátek a rozhodně se bylo na co dívat. „Já si myslím, že to byl moc pěkný zápas, padlo hodně branek. Benátky jsou finalistou uplynulého ročníku druhé ligy, takže to pro nás byla velmi kvalitní příprava, která nás dost prověřila. Takové zápasy v přípravě potřebujeme. Celkově shnruto, utkání splnilo doslova a do puntíku účel vysoce kvalitní přípravy,“ povídal spokojeně asistent trenéra děčínského týmu Pavel Werner.
HC Děčín – Benátky n. J.
5:5 (1:2, 1:1, 3:2)
Utkání otevřela ve 2. minutě šance děčínského navrátilce Oldy Kratochvíla. Ten ale po několikaleté přestávce zatím ještě hledá svou někdejší mušku a trefil pouze betony benátského brankáře. Pak už udeřili hosté. V 9. minutě se v závaru nejlépe orientoval Skořepa. Minutu a půl před koncem první části sice Tomeček přesnou ranou mezi betony vyrovnal, ovšem remíza trvala jen třicet šest vteřin. Děčínská obrana totiž úplně zapomněla na Maříka a ten své sólo z půlky bezpečně proměnil.
Ve druhé části se hra ještě více vyrovnala a vyrovnané bylo také skóre. Nejprve pálil při hře 4 na 4 od modré domácí Havlíček a bylo vyrovnáno. Jenže ve 38. minutě byl v šanci faulován hostující hráč, sudí Štěpán nařídil trestné střílení a mladý Michálek v děčínské brance neměl proti zkušenému Jakešovi šanci. O druhé přestávce tedy zase vedly Benátky o jeden gól.
Ve třetí třetině nejprve vyrovnal překvapivou střelou při přesilovce téměř zpoza branky o záda benátského gólmana Stibor. V průběhu následujících necelých dvou minut ale hosté udeřili hned dvakrát Jakešem a Kocmanem, Benátky tak vedly o dva góly a s Děčínem to nevypadalo dobře. Jenže domácí přidali, svého soupeře začali přehrávat a nakonec se dočkali vyrovnání. Obě branky dal O. Luka a obě byly hodně podobné.
Nejprve vystřelil na lapačku benátského brankáře, tomu se puk po rukavici nějak sklouzl a skončil v síti. Zdálo se, jakoby snad děčínský útočník lapačku prostřelil. V urputném závěrečném náporu pak děčínský hbitý štírek vyslal třičtvrtě minuty před koncem zápasu takovou nemastnou, neslanou střelu a puk k všeobecnému nadšení propadl brankáři mezi betony.
Branky: 19. Tomeček, 29. Havlíček, 44. Stibor, 48. a 59. O. Luka – 9. Skořepa, 20. Mařík, 38. a 44. Jakeš, 46. Kocman. Vyloučení 6:8. Využití 2:0. Před 250 diváky řídil Štěpán.
HC Děčín: Volf (30. Michálek) – Stezka, Vedral – M. Luka, P. Saska – Havlíček, Kučera – O. Luka, Stibor, Filipovský – Štverák, Kratochvíl, Tomeček – Zámečník, Preussler, M. Saska – Peterka, Rubeš, Marek. Trenér V. Borůvka, as. P. Werner.