Vilémov si odvezl z umělé trávy pět branek

Vyšehrad - S porážkou 0:5 se vrátil SK Stap Tratec Vilémov z dalšího divizního utkání ve Vyšehradě.

8.11.2011 1

Ilustrační foto - fotbal.Foto: DENÍK

Hosty postihla nemilá komplikace ještě cestou do Vyšehradu. „V Líbeznici kleknul autobus a my museli čekat na příjezd druhého, takže jsme přijeli na Vyšehrad i trochu opožděně,” připomněl lapálie Vilémova při cestě na utkání jeho manažer Libor Sklenář.

Vilémovu chyběli tři klíčoví hráči - Kurel, Buryánek a Vavroušek, navíc Dobeš odehrál zápas se sebezapřením. „Varnsdorf nám poskytl dvě posily, jeli s námi Koblížek a Procházka,” podotkl Sklenář.

Domácí dostali už ve druhé minutě výhodu pokutového kopu, který proměnil Budějský. „My jsme mohli vyrovnat ve 23. minutě, ovšem ve velké šanci se bohužel nedohodl Kopřiva s Procházkou,” litoval Sklenář. Ve 32. minutě se centr odrazil k domácímu Kohoutovi, který svou bombou překonal Vaňáka podruhé. Navíc minutu před poločasem hosté zaspali a nepokrytý Horkavý dal Vyšehradu významný náskok tří branek.
„Třetí trefa doslova zlomila náš odpor. Hráči bojovali, ovšem branku nedali,” zklamaně hodnotil vilémovský manažer první poločas.

Druhá půle také nezačala pro hosty dobře. V 55. přišla další chyba Vilémova, k míči se dostal Kočí, který ho z dvaceti metrů napálil přesně k tyči - 4:0. Pak prověřil domácího brankáře hlavou Koblížek, ovšem konečné slovo měl Vyšehrad. V 69. minutě prošel Hradecký středem hřiště a jeho tečovaná střela skončila popáté za vilémovským brankářem. Vzápětí inkasoval Koblížek druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy.

„Domácí získali za krásného slunného dopoledne na své umělce tři body a k tomu i výrazné skóre. My jsme si nezasloužili prohrát tak vysokým rozdílem, ale absence několika klíčových hráčů byla znát a nepomohly tomu zabránit ani dvě posily z Varnsdorfu. Vyšehradská tvrdost a agresivita v osobních soubojích byla znát, stejně jako převaha ve středu hřiště a k tomu úspěšnost v proměňování šancí – vlastně oni do čeho kopli, to jim tam spadlo, což rozhodlo o této jejich vysoké výhře,” doplnil Sklenář.

VYŠEHRAD - VILÉMOV 5:0

Branky: 2. Budějský, 32. Kohout, 44. Horkavý, 55. Kočí, 69. Hradecký. Rozhodčí: Melničuk. ŽK: 1:4. ČK: 0:1. Diváci: 230. Poločas: 3:0.

Vilémov: Vaňák - Hyka, Šmalcl, Koblížek, Jirchář - Kopřiva (46. Čuda), Dobeš, Očipka, Škyta - Procházka, Dvořák.

8.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Tony Ducháček se skupinou Garage vystoupí v Jetřichovicích na festivalu Cesta z města.

Při povodních se utrhlo pět lodí. Dvě z nich museli pyrotechnici  odstřelit. Na snímku je jedno z plavidel, které se zaseklo o pilíř Nového mostu v Děčíně. Jeho vrak po odstřelu 		nedostal z vody ani vyprošťovací tank a bylo nutné jej rozřezat.
1 4

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Žádná úcta k mrtvému. Pomník zavražděného hocha kdosi ničí

Varnsdorf – Velkou bolest zažívají už čtyři měsíce rodiče devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu, který byl zavražděn o letošních Velikonocích. Smutek ze ztráty syna zesilují vandalové. Už třikrát totiž zničili pomníček, který vznikl spontánně na místě vraždy.

V národním parku objevili vzácného netopýra

Děčínsko - Netopýra Saviova, silně ohrožený druh, objevili odborníci nedaleko Hřenska.

Léto neléto, lyžařské areály zbrojí na zimu

Děčínsko – Přestože do startu zimní sezony chybí ještě mnoho měsíců, příprava lyžařských areálů na nadcházející zimu je v plném proudu.

Děčín – Ke srážce motorkáře s autobusem došlo v pondělí odpoledne na silnici vedoucí do Hřenska nedaleko děčínské Střelnice.