VYBERTE SI REGION

Varnsdorf - /PŘIDÁNY OHLASY A FOTO/ Poslední domácí vystoupení FK Varnsdorf v letošní druholigové sezóně bylo úspěšné. Žlutomodří porazili v Kotlině 2:1 Zlín a pojistil si pozici v horní polovině tabulky Fotbalové národní ligy.

1.6.2014

VÍTĚZNÉ LOUČENÍ. Varnsdorf (ve žlutém) porazil Zlín 2:1.Foto: DENÍK/Michal Šafus

„Klukům patří velký dík za bojovnost a nasazení. Jen škoda, že jsme ve druhém poločase neproměnili několik nadějných protiútoků," hodnotil poslední domácí utkání v sezóně varnsdorfský kouč Zdenko Frťala.

První velkou šanci si ale připravili hosté. Jordan se dostal za obranu, proti jeho křižné střele zakročil pohotově Porcal. V 11. minutě se ale radovala Kotlina. Rudnytskyy poslal z pravé strany centr do vápna, tam si vyskočil Daníček a hlavou míč uklidil k levé tyči. Po půl hodině hry domácí na pravé straně dobře kombinovali. Rudnytskyy nezmatkoval, našel volného Mikiniče který technickou střelou prostřelil Dostála. „Bohužel hráči v první půli vyrobili dvě individuální chyby, které soupeř potrestal. Nejprve chyboval Hájek, pak kapitán Železník," litoval kouč Zlína Martin Pulpit. Minutu před poločasem se blýskl Zbrožek, když z brankové čáry vyhlavičkoval trestný kop zkušeného Hubáčka.

Po změně stran se Zlín rychle dočkal kontaktní branky. Vtipný oblouček za domácí obranu si našel nehlídaný Bartolomeu, který pohotově překonal Porcala. Domácí si mohli vzít dvoubrankový náskok zpátky. Daníčka však v nájezdu vychytal Dostál. Zlínský brankář se vyznamenal v 62. minutě, kdy zneškodnil pokutový kop Kotiše. „Kopl jsem to mizerně. Sám nevím, proč to tak bylo. A přitom penalty dávám. Naštěstí jsme vedení udrželi," sypal si popel na hlavu Matěj Kotiš.

Na druhé straně pak vyškrábl Porcal hlavičku střídajícího Červenky. Varnsdorf nakonec tři body ubránil. A ani nevadilo, že v závěru zazdil obrovskou šanci střídající Volf. „Jsem rád, že jsme se rozloučili vítězstvím. Zlín potvrdil, že jeho vzestup z posledních zápasů není náhodný. Výhry si ceníme. Ještě nás čeká poslední duel v Karviné," konstatoval Zdenko Frťala. „Musím týmu poděkovat. Dneska to byl od nás opět dobrý výkon, myslím si, že jsme Varnsdorf přehráli. V první půli záložní řada nepodporovala útok, to možná rozhodlo o naší porážce,"dodal Pulpit.

Severočeši tak z posledních čtyř zápasů vybojovali devět bodů a v tabulce se posunuli na šesté místo. Sezónu zakončí ve středu od 18.00 na hřišti Karviné.

FK Varnsdorf - Fastav Zlín 2:1 (2:0)

Branky: 11. Daníček, 32. Mikinič - 55. Bartolomeu. R: Adámková - Pochylý, Galla. ŽK: Cana, Porcal - Malý, Železník, Pazdera, Matějov. Diváci: 483.

Varnsdorf: Porcal - Breite (80. Kouřil), Zbrožek, Filip, Tvaroha - Cana, Kotiš - Rudnytskyy, Daníček (63. Volf), Mikinič (63. Mach) - Schubert. Trenér: Z. Frťala.

Zlín: Dostál - Pazdera, Hubáček, Malý, Hájek - Železník, Motal (69. Matějov), Salachna, Bartolomeu - Malcharek (73. Kroča), Jordan (61. Červenka). Trenér: M. Pulpit.

1.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

FOTO, VIDEO: Děčín v pátek pokřtil nový přívoz přes Labe ve Žlebu

Dolní Žleb – Dolní Žleb se po více než čtyřiceti letech dočkal nového přívozu spojujícího tuto nejodlehlejší část Děčína s pravým břehem.

Vítr na Děčínsku lámal stromy, lidé byli bez proudu

Děčínsko/Ústecký kraj – Polámané stromy, lidé bez elektřiny, zastavený vlak a desítky hasičských zásahů. Taková je bilance silného větru, který na Děčínsku a v Ústeckém kraji řádil během čtvrteční noci.

Anketa: Vyberte nejroztomilejší miminko roku 2016!

Děčínsko – Kdo se stane Miminkem Děčínského deníku za rok 2016? O tom rozhoduje velká prosincová anketa

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.