Štětí bylo prostě někde jinde

Modrá – Po poměrně vydařeném vstupu do soutěže dopadla Modrá tvrdě na zem. Po debaklu v Brné staronový účastník krajského přeboru doma dostal čtyři kousky od Štětí.

4.9.2017

JOSEF RÁKOSNÍK - trenér Jiskra Modrá.Foto: DENÍK/Jaroslav Zeman

„Štětí bylo kvalitativně někde jinde než my. Hlavně útočná fáze jejich hry má svou nespornou kvalitu,“ přiznal trenér Modré Josef Rákosník.

Už první poločas patřil hostům, Jiskru držel nad vodou svými zákroky dobře chytající Matějka. Ani on ale ve 33. minutě nestačil na hlavičkujícího Kuclera, kterého nikdo nehlídal.

„Vstup do druhé půle se nám povedl, Štorc mohl vyrovnat, ale tutovku nedal,“ mrzelo Rákosníka. Po hodině hry akcie Modré definitivně uvadly. „Nejprve hosté šťastně skórovali, pak se během dvou minut vykartoval Pražák. Ale bylo to přísné. To už jsme neměli síly na zvrat. Ale i v deseti kluci bojovali a paradoxně hráli lépe než v jedenácti,“ připomněl Rákosník.

Přesto Matějka ještě dvakrát lovil míč ze sítě, Štětí slavilo zaslouženou výhru 4:0. „V takovém zápase musíme každou velkou šanci dávat, my jsme je na začátku druhého poločasu měli, ale nedali. Pak se mohlo možná utkání trochu dramatizovat. Přesto nám toho kvalita soupeře příliš nedovolila,“ uzavřel vše Rákosník.

Každopádně Modrá potřetí v řadě neskórovala, z posledních třech zápasů vydolovala bod a spadla na dvanácté místo. V dalším kole navíc Jiskra jede na půdu silného Žatce, který je zatím čtvrtý.

Jiskra Modrá – SK Štětí 0:4 (0:1)

B: Brandejs 2 (1 z PK), Kucler, Ransdorf. R: Zitko. ŽK: 4:4. ČK: Pražák (Modrá), 150 diváků.

Modrá: Matějka – Bičák, Tesařík, M. Fejfar, Pražák – Mayerhofer (67. Makarov), T. Fejfar, Čisár, Fichtner (84. Šotola) – Štorc, Podolský

4.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

ČTVRTÉ VÍTĚZSTVÍ v řadě mají na svém kontě hokejisté Děčína. V Sokolově vyhráli 4:1.
19

Hasiči ze Šluknova oslavili 150. výročí v zámeckém parku.
50

FOTO, VIDEO: Šluknovští hasiči oslavili 150. narozeniny

FOTO, VIDEO: Kostel byl jen krok od zničení, v sobotu jej arcibiskup posvětil

Markvartice – Dvě desítky milionů a tisíce hodin práce dobrovolníků stojí za obnovou kostela v Markvarticích. Mnozí o tom mluví jako o zázraku. Před několika lety z něj totiž zbývaly jen obvodové zdi. V sobotu kostel svatého Martina posvětil salcburský emeritní arcibiskup Alois Kothgasser.

Rumburk chce na Lužickou nemocnici vypsat výběrové řízení

Rumburk – Lužickou nemocnici si pod křídla měl vzít kraj. Radnici se ale jeho přístup nelíbí.

Ústí nad Labem - Hodně bojovný duel mezi Ústím nad Labem a Varnsdorfem vítěze nenašel. V závěru padly dvě červené karty.

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili!

Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin, a to každou půlhodinu. Výsledky se dozvíte vždy v sobotu ráno, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.