Slovan se vyhoupl do čela

Varnsdorf - Na stadionu ve varnsdorfské Kotlině byl k vidění opět další skvělý zápas České fotbalové ligy a přičinily se o to znova oba týmy. Tedy domácí Slovan Varnsdorf a hostující Mladá Boleslav B.

7.9.2009

Autor postupové penalty Jaroslav Jordák (ve žlutém). Foto: Zdeněk Sobota

Varnsdorf– Ml. Boleslav B

3:1 (1:1)

Domácím patřil úvod, šli do vedení, ale hosté se nedali a brzy srovnali stav. Pak byli nebezpeční a úvod druhé půle patřil jim. Tři rohy, nastřelená tyč – to byly velké hrozby pro Slovan. Po hodince hry však domácí nabrali znovu dech a zápas dovedli do vítězného konce a díky výhře České Lípy s Hlavicí se dostali do vedení ČFL.

Od úvodního hvizdu sudího měl více práce hostující gólman Šeda, když musel postupně řešit nebezpečí z kopaček Jordáka, Hyky, Choda a Kotiše. Ve 31. fauloval ve vápně Janíček, viděl ŽK stejně jako protestující Opiela a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Josef Hyka. O tři minuty později byl srovnáno. Po nepřímém kopu a závaru se míč odrazil od tyče Macháčkovy brány a volný Řezníček míč dopravil do sítě.

Po změně stran hosté vyrukovali do boje odvážněji a byli lepší. V závaru v 52. pomohla Slovanu tyč a rezolutní odkop Hyky. Poté se stále více začali prosazovat varnsdorfští. Pěkná akce Jordáka s Kabelem ještě nepřinesla kýženou branku, ale v 65. se Jordák prodral k šestnáctce a přesnou střelou dostal Varnsdorf do vedení 2:1. Tým Boleslavi se už na větší odpor nezmohl a závěr vyzněl pro Slovan. Poslední branka padla až v poslední minutě utkání. Ježdík z pravé strany propasíroval míč před bránu a sedm minut hrající kanonýr Grubhoffer skluzem zasunul míč za záda Šedy potřetí. „Byl to dnes těžký soupeř. První půle byla vyrovnaná a mrzí mne inkasovaný gól, kdy jsme nepokryli dostatečně protihráče. Po přestávce jsme na čtvrthodinku vypadli z role, ale od stavu 2:1 jsme si na rozdíl od soupeře vytvářeli dost šancí a přehrávali jej. Do zápasu se dostali dobře i naši střídající hráči a mají podíl na konečném výsledku,“ poznamenal trenér Zbyněk Busta.

Branky: 31. Hyka z PK, 65. Jordák, 89. Grubhoffer – 34. Řezníček. ŽK 1:5. 420 diváků. Rozhodčí Moník.

Varnsdorf: Macháček – Hyka, Vavroušek, Stehlík, Křemen – Kabele (65. Formáček), Jakobovský, Kotiš (63. Ježdík) Jordák – J. Procházka (82. Grubhoffer), Chod.

Autor: Zdeněk Sobota

7.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Marie Rottrová musela ze zdravotních důvodů přeložit svůj koncert v Děčíně.

Nultá rovnoběžka - rovník
21

Napříč Ekvádorem: Rovník, který je jinde, trhy, vodopády a úchvatné vyhlídky

Děčín / Nymburk - V dalším kole nadstavbové části Kooperativa NBL se děčínským basketbalistům proti velkému favoritovi nedařilo. V Nymburku prohráli vysoko 75:115 po čtvrtinách 17:29, 16:34, 22:18 a 20:30.

Památky se po zimě otevírají, někde bude vyšší vstupné

Ústecký kraj – Pokud se v nové turistické sezoně vydáte na výlet na památky, musíte počítat s tím, že na několika místech Ústeckého kraje zaplatíte vyšší vstupné. V průměru to bude zhruba o deset korun, a to především u objektů, které jsou ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ).

Děčín – Již více než čtvrt roku musí řidiči v Děčíně jezdit pomocí nových objížděk kvůli stavbě vilsnické spojky. Většina lidí si je pochvaluje. Postupně také došlo k několika změnám v dopravě, další se chystají, a to na začátku dubna.

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili!

Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin, a to každou půlhodinu. Výsledky se dozvíte vždy v sobotu ráno, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.