Rozhodnutí padlo hned v úvodu

Autor: Zdeněk Sobota Varnsdorf - Do varnsdorfské Kotliny přijel k dalšímu utkání třetí nejvyšší fotbalové soutěže ČFL v neděli lídr tabulky z Vlašimi.

11.5.2009

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Sobota

Varnsdorf – Vlašim

0:1 (0:1)

Domácí Slovan s ním v dosavadních třech vzájemných zápasech nebodoval a nevstřelil ani branku. Tato nelichotivá bilance pro něj zůstala, bohužel, neporušená i po tomto utkání, které rozhodl gól již ze třetí minuty. Po rychlé akci hostí prošel míč zprava malým vápnem přes šíři brány a skluzem u levé tyče jej do sítě dostal záložník Kabele. Smůlovitý úvod varnsdorfských pokračoval ještě tím, že v 8. minutě musel být střídán Pavel Čapek. „Vypadá to na natažený nebo natržený stehenní sval a to by znamenalo stop pro jaro. Pondělní vyšetření ukáže více“, konstatoval Pavel po zápase. První tým tabulky měl nadále více ze hry a dvakrát musel prokazovat svůj postřeh gólman Lukáš Macháček. Hrál se fotbal velmi dobré úrovně, hosté předváděnou hrou potvrzovali své postavení, ale domácí tým bojoval a byl rovnocenným soupeřem. Největší šance Slovanu přišla dvě minuty před poločasem. Odvrácený balón ze šestnáctky Vlašimi napálil volejem Hyka, Toma míč neudržel a Chod z několika málo metrů přestřelil bránu.

Také druhý poločas začal v režii hostů a dlouho nepustili Slovan do vážnější akce před svoji branku. Brankář Vlašimi musel reagovat jen na skákavou střelu Petra Jirouška těsně mimo a další přímý kop Hyky. V 65. minutě přišel na hřiště Jordák za Choda a ofenzíva Varnsdorfu více ožila. K několika dobře rozjetým akcím však vždy chyběl krůček k dobrému zakončení. Trenér Busta pak využil i posledního střídání a poslal do hry Formáčka za Kotiše. Vše bylo marné, hosté pozorně bránili a dokázali i hbitě zaútočit. Své vedení však nepojistili a když ani domácí nepřekonali Tomu odvezla si Vlašim nejtěsnější výhru. „Bylo to vyrovnané utkání, kterému by slušela remíza. Soupeř byl v některých parametrech lepší, my naproti tomu zase kontrolovali například výškové souboje. Měl také lepší přechodovou fázi, ale hraje v pohodě a nechybí mu sebevědomí, což se o nás tak úplně konstatovat nedá,“ řekl po utkání trenér Slovanu Zbyněk Busta.

Branky: 3. Průcha. Rohy 5:6. Postavení mimo hru 4:4. ŽK Grubhoffer – Křeček. 350 diváků. Poločas 0:1. Rozhodčí Bureš.

Varnsdorf: Macháček – Čapek (8. Grubhoffer), Vavroušek, Stehlík, Křemen – Hyka, Jakobovský, Chod (65. Jordák), Kotiš (78. Formáček), Jiroušek – Procházka.

11.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Další cenný kov vybojovali hasiči z Ústeckého kraje.
15

U Dolského mlýna slavnostně zapálili milíř v pondělí 21. srpna.
22

FOTO, VIDEO: Milíř u Doláku už doutná. Řemesla tu ukazují do soboty

Děčínsko - Opravy silnic, pozvánky na kulturní akce či odstávka elektřiny. To vše v stručném přehledu událostí na Děčínsku.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Při noční šarvátce v Děčíně tekla krev

Děčín – Řev, rány a modrá policejní světla. Několik desítek minut hrůzy zažívali lidé bydlící v Kamenické ulici v Děčíně v neděli v noci. Strhla se tu totiž rvačka, která podle svědků vypadala děsivě. Hluk prořízl nedělní noc kolem půl jedenácté v noci.