Řezníci rozporcovali Pelikány ve druhé půli

Děčín – Předvánoční čas je ve fotbalovém Děčíně pravidelně již několik let zasvěcen přátelskému exhibičnímu utkání nejvýše postaveného celku z Děčína proti týmu složeném z hráčů bývalého třetiligového mužstva FK Pelikán Děčín.

13.12.2009

Pelikáni znovu odletěli s nepořízenou.Foto: Deník/Karel Pech

Tento tým každý rok dává dohromady trenérský „bouřlivák“ Martin Půlpit a nejinak tomu bylo i v sobotu 12. prosince, kdy se oba celky střetly na umělé trávě děčínského městského stadionu už podvanácté v řadě.

Řezuz – Pelikáni

4:2 (1:2)

Letos se podařilo Půlpitovi sehnat zase kvalitní kádr včetně několika hráčů z prvoligovými zkušenostmi. Hlavní postavou jeho výběru pak byl určitě Čížek, který v současné době pojídá fotbalový chlebíček v české nejvyšší soutěži a se svým týmem FK Baumit Jablonec n. N. patří k velkým a příjemným překvapením podzimní části Gambrinus ligy.

Devět vzájemných duelů vyhráli Pelikáni, dvakrát ale už slavili úspěch řezníci a ti chtěli rozhodně navázat na tyto úspěchy a přidat další zářez na pažbě.

Zpočátku to ale tak nevypadalo a na hřišti bylo opticky více Pelikánů, kteří ač nejsou sehraní, předváděli pohledné kombinační akce v rychlém tempu. Přece jen ale stárnou, čas se totiž zastavit nedá, a postupem času řezníci hru vyrovnali. Do druhé půle pak poslal děčínský tým na hřiště „mladé pušky“ které otočily skóre ve prospěch Řezuz Děčín. Tento tým tak vyhrál už potřetí. Jak dlouho ale bude tato tradice ještě trvat nikdo neví, v kuloárech se začalo proslýchat, že by to snad měl být poslední zápas, že se příští rok už Pelikáni nesejdou. „Já nevím, to jde tak trochu mimo mě, já to dohromady nedávám. Kluci se vždy nějak dohodli a já proti tomu vůbec nejsem, ba naopak, je to příjemné setkání,“ řekl prezident děčínského oddílu FK Řezuz Vladimír Šoltys, který k utkání dodal: „Asi už stárnou, druhý rok po sobě jsme je dokázali porazit. Jsem také rád, že jsme vyzkoušeli navrátilce a hráče, kteří v mistrovské sezoně tolik prostoru nedostávají. Bylo to důstojné zakončení podzimní sezony.“

Pikantní byl letošní duel především pro Majera a V. Vašáka. Ti ačkoli členové týmu Řezuz nastoupili za Pelikány, za které také v minulosti hráli. Nakonec ale museli sklonit hlavy před svými klubovými kolegy. „Jsem nespokojen, vždy chci vyhrát. Dnes jsem nebyl trenérem řezníků ale hráčem Pelikánů, prohráli jsme a tak jsem nespokojen,“ prohodil při odchodu do šaten v sobotu hráč Pelikánů, jinak trenér Řezuz Děčín Vladimír Vašák.

A teď už k samotnému fotbalu. Na první gól se nemuselo čekat dlouho. Už v šesté minutě prokázal své bohaté zkušenosti z ruské i české nejvyšší soutěže Čížek a Pelikáni vedli. O chvilku později se na druhé straně zjevil v dobré příležitosti Demčenko, hlavičkoval však slabě a navíc do náruče brankáře Allerta. Po dvaceti minutách napřáhl zhruba v osmnácti metrech ke střele děčínský Žáček, míč prošel chumlem hráčů, navíc před Allertem zaplaval a nakonec, i přesto, že si na něj brankář sáhl, skončil v síti. Bylo tedy vyrovnáno. Ve 32. minutě měl další možnost Demčenko, tentokrát mířil vedle a stejně skončila i tvrdá rána M. Vašáka na druhé straně. Ve 35. minutě přišel centr do vápna domácích, kde se svým důrazem prosadil řezník Majer a Pelikáni vedli 2:1. O minutu později předvedl parádní individuální akci Dornbach, který zakončoval lobem, brankář Chodura však stačil konečkama prstů míč vytlačit na rohový kop. První půle pak končila tvrdou střelou Demčenka, kterou horko těžko krotil Allert. O přestávce tak vedli Pelikáni 2:1.

Hned po rozehrání druhé části mířil řezník Kyncl v dobré pozici vedle a pak se čtvrt hodiny na hřišti příliš vzruchu neudálo. Až v 60. minutě předvedl pohlednou akci Paták, mířil ale nad branku řezníků. O sedm minut později utekl po pravé straně rychlonohý Meduna, přihrál Kynclovi a ten nemohl prázdnou branku minout. Bylo tedy vyrovnáno. Čtvrthodiny před koncem o sobě dala opět vědět ligová posila Pelikánů Čížek, ten utekl děčínské obraně, ale mířil jen vedle. V 80. minutě vybídl Kyncla ke skórování ideální přihrávkou Stožický a řezníci rázem vedli. Vzápětí měl vyrovnání na kopačce Čížek, z bezprostřední blízkosti však trefil jen Choduru. O dvě minuty později byl na hranici šestnáctky faulován Demčenko, sudí nařídil „jen“ trestný kop, ze kterého mířil nad Kyncl. V 86. minutě už se Demčenko dočkal, Stožický přesně nacentroval a děčínský útočník skóroval hlavou. V závěru ještě mířil Andok nad a Majer dokonce dal gól, předtím si však pomohl faulem, což neuniklo ostřížímu zraku sudího Dostála.

Branky: 21. Žáček, 67. a 80. Kyncl, 86. Demčenko – 6. Čížek, 35. Majer. Před 120 diváky řídil Dostál.

Řezuz: Chodura – Jirchář, Novák, Hubený, Stožický, Mataj, Žáček, Veselý, Hoffmann, Demčenko, Marguš, Matoušek, Tlatla, Kyncl, Meduna.

Pelikáni: Allert – Majer, K. Andok, Hanzálius, Paták, Čížek, Dornbach, M. Vašák, Myška, Vašíček, Kargl, V. Vašák, P. Andok, Šmalcl, Půlpit.

13.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Tony Ducháček se skupinou Garage vystoupí v Jetřichovicích na festivalu Cesta z města.

Při povodních se utrhlo pět lodí. Dvě z nich museli pyrotechnici  odstřelit. Na snímku je jedno z plavidel, které se zaseklo o pilíř Nového mostu v Děčíně. Jeho vrak po odstřelu 		nedostal z vody ani vyprošťovací tank a bylo nutné jej rozřezat.
1 4

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Žádná úcta k mrtvému. Pomník zavražděného hocha kdosi ničí

Varnsdorf – Velkou bolest zažívají už čtyři měsíce rodiče devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu, který byl zavražděn o letošních Velikonocích. Smutek ze ztráty syna zesilují vandalové. Už třikrát totiž zničili pomníček, který vznikl spontánně na místě vraždy.

V národním parku objevili vzácného netopýra

Děčínsko - Netopýra Saviova, silně ohrožený druh, objevili odborníci nedaleko Hřenska.

Léto neléto, lyžařské areály zbrojí na zimu

Děčínsko – Přestože do startu zimní sezony chybí ještě mnoho měsíců, příprava lyžařských areálů na nadcházející zimu je v plném proudu.

Děčín – Ke srážce motorkáře s autobusem došlo v pondělí odpoledne na silnici vedoucí do Hřenska nedaleko děčínské Střelnice.