První jarní body jsou na světě

Děčín - I když prohrál Řezuz Děčín první jarní zápas na svém hřišti s vedoucí Českou Lípou odjížděl ke druhému kolu do Rakovníka přece jen v roli papírového favorita. Do té ho dosadilo umístění v tabulce. Oba týmy dělilo před zápasem sedm míst v tabulce a dvanáct bodů ve prospěch čtvrtého Děčína.

23.3.2009

Lví podíl na první jarní výhře řezníků měl Brazilec Thomas (s čelenkou v zimním přípravném utkání s Varnsdorfem). Foto: Deník/Karel Pech

Rakovník – Řezuz Děčín

1:2 (1:2)

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se hnáni silným a studeným větrem pokoušeli o častou střelbu z dálky. Pokusy ale byly nepřesné nebo je v pohodě pochytal brankář Chodura. Tomu dokonce ve 21. minutě pomohla branková konstrukce, když střela Kešnerena trefila břevno. O dvě minuty později měl po Dvořákově úniku velkou možnost děčínský Thomas, hlavou ale přestřelil. Pak už začaly padat góly. Nejprve nešťastně ve vápně fauloval hostující Stejskal Mžourka a nařízenou penaltu Isteník s přehledem proměnil. Hosté nehodili flintu do žita a ještě více se tlačili dopředu. Po faulu na Dvořáka pak zahrával Krejčík ve 37. minutě trestný kop. Míč hlavou prodloužil Novák na Majera, ten ještě nezištně našel úplně volného Thomase a ten vyrovnal. Dvě minuty před přestávkou pak hosté předvedli nejhezčí akci zápasu. Thomas zatáhl míč po levé straně, na jeho prudký centr si naběhl Dvořák a nechytatelnou bombou do šibenice strhl vedení na stranu Děčína.

Ve druhé části měli první šanci řezníci, když v 60. minutě trefil břevno Dvořák. O čtyři minuty později selhal ve stoprocentní šanci Stožický. Za tři body pak mohou řezníci poděkovat i brankáři Chodurovi, který v 81. minutě zneškodnil skvělým zákrokem tutovku Krejčímu. V nastaveném čase ještě mohl výsledek pečetit Thomas, proti byl ale brankář domácích. „Domácí mají bojovný tým, ale fotbalovost byla na naší straně a zaslouženě jsme vyhráli,“ poznamenal vedoucí děčínského týmu Míra Žák.

Branky: 27. Isteník z PK – 37. Thomas, 43. Dvořák. Před 150 diváky řídil Kožár, žk 1:3.

Řezuz Děčín: Chodura – Jirchář, Novák, Krejčík – Stejskal (91. Kyncl), Majer, Čonka, Thomas – Runt – Stožický (88. Matoušek), Dvořák (70. Demčenko). Trenér V. Vašák.

23.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Úhyn ryb v Jílovském potoce.
8

DSA. Ilustrační foto.

K pádu ze skály letěl vrtulník. Byl vymyšlený

Děčín – Bojovník. To je nejčastější charakteristika jednoho ze symbolů povodní v roce 2002. Lachtan Gaston, který při povodních uplaval z pražské zoo, ale nakonec svůj boj s řádícími živly prohrál a nedaleko Magdeburgu uhynul.