VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Požádat o zelený trávník mohou kluby už jen do úterý

Děčín – Po roce opět ČMFS otevírá za pomoci MŠMT a ČSTV investiční akci Zelený trávník 2010.

9.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník

Jejím hlavním účelem je pomoci fotbalovým klubům zejména nižších soutěží vybudovat travnatou hrací plochu, udržovat jí v dobrém stavu a hrát tak fotbal v důstojných podmínkách. Na tuto akci není třeba vypisovat výběrové řízení a není vyžadována finanční spoluúčast.

Vybraný a schválený fotbalový oddíl je povinen sekretáři Komise MTZ a BVS ČMFS oznámit přesný termín provádění zásadních prací, které budou ze strany ČMFS kontrolovány. Zároveň doporučujeme oddílům, aby s odborníky Komise MTZ a BVS své záměry konzultovaly již ve stádiu přípravy – rádi pomohou nalézt nejvhodnější řešení. Státní dotaci může čerpat fotbalový oddíl sdružený v ČMFS, který splňuje následující požadavky: – je občanským sdružením, – je vlastníkem pozemku nebo nájemcem s uzavřenou nájemní smlouvou na min. 15 od roku pořízení dotace (tzn. min. do roku 2025) nebo s nájemní smlouvou na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou ve stejném rozsahu.

Dotaci lze použít na úpravy týkající se přímo hrací plochy hřiště. Z technického hlediska se jedná o čtyři hlavní případy: 1. Přeměna povrchu již existujícího hřiště, 2. Rekonstrukce nevyhovujícího travnatého hřiště, 3. Založení nového travnatého hřiště, 4. Instalace zavlažovacího systému travnaté hrací plochy.

Akce musí být dokončena nejpozději do 30. 11. příslušného roku. Státní dotace na akci zelený trávník je ve výši v rozmezí 100 – 500 tis. Kč a musí být proinvestovány nejpozději do 30. 11. 2010. Součásti žádosti o zařazení dotace Zelený trávník 2010 jsou: – vyplněný formulář žádosti (získáte jej buď na svém OFS/KFS nebo stránkách www.fotbal.cz v sekci Komise MTZ a BVS), – výpis z katastru nemovitostí, – snímek z katastrální mapy s vyznačením plochy hřiště, – nájemní smlouva na min. 15 let, (v případě, že TJ není vlastníkem pozemku). Žádosti včetně formulářů na zařazení do akce Zelený trávník 2010 zašlete na adresu OFS Děčín nejpozději do 12. ledna

Autor: Petr Bláha

9.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Schulz.

Čtvrtečník Martina Schulze: Je cestou udržitelný rozvoj turistického ruchu?

Tony Ducháček se skupinou Garage vystoupí v Jetřichovicích na festivalu Cesta z města.

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Děčínsko – Dlouhé roky připomínaly žluté kvítky řepky na nábřeží v Děčíně drama, které se na Labi odehrálo 15. srpna během povodní. Tehdy zde při odstřelu neovladatelné lodě zemřel muž. Šlo o jedinou oběť povodní z roku 2002 na Děčínsku.

Žádná úcta k mrtvému. Pomník zavražděného hocha kdosi ničí

Varnsdorf – Velkou bolest zažívají už čtyři měsíce rodiče devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu, který byl zavražděn o letošních Velikonocích. Smutek ze ztráty syna zesilují vandalové. Už třikrát totiž zničili pomníček, který vznikl spontánně na místě vraždy.

V národním parku objevili vzácného netopýra

Děčínsko - Netopýra Saviova, silně ohrožený druh, objevili odborníci nedaleko Hřenska.

Léto neléto, lyžařské areály zbrojí na zimu

Děčínsko – Přestože do startu zimní sezony chybí ještě mnoho měsíců, příprava lyžařských areálů na nadcházející zimu je v plném proudu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení