VYBERTE SI REGION

Porážku Šluknova přivála chyba obránce

Šluknov – Zbytečnou a těsnou porážku si na své konto připsali fotbalisté Plastonu Šluknov. Doma prohráli 2:3 s Libouchcem.

18.5.2011

PLASTON opět nevyhrál, doma smolně padl 2:3 s Libouchcem.Foto: DENÍK/ Jaroslav Zeman

Do zápasu vlétli daleko lépe hosté, kteří udeřili v první minutě. „Libouchec udeřil z prvního útoku. To nás ale nepoložilo. Skyva nejprve trefil tyč, vyrovnat se podařilo Lehrlovi, který si naběhl na centr Stelmaščuka. Po pěti minutách se dočkal první branky Hajduk a dostal nás do vedení,“ popisoval průběh utkání vedoucí Plastonu Ladislav Čurgali.

Do poločasu však Libouchec srovnal, trefil se Hammer. Po změně stran se hrála otevřená partie, se šancemi na obou stranách. „My jsme museli vystřídat zraněného Lukáče, místo něj nastoupil D. Zbončák. Bohužel, ten se přimotal k rozhodující trefě hostů. Při špatně zahrané ofsajdové pasti se právě Zbončák zapomněl a Vyhnal vystřelil Libouchci tři body,“ zklamaně řekl Čurgali.

Do konečného hvizdu rozhodčího už Šluknov branku nedal. „Po faulu na Lehrla se mohla kopat penalta, píšťalka ale zůstala němá. Hra se hodně rozkouskovala, to vyhovovalo Libouchci, který si odvezl všechny body,“ smutně dodal Ladislav Čurgali.

Plaston po zápase předvedl novinku, volbu nejlepšího hráče. Tu si nakonec odnesl střelec první branky Jan Lehrl, druhý byl F. Skyva.

PLASTON ŠLUKNOV - LIBOUCHEC 2:3

Poločas: 2:2. Branky: Lehrl, Hajduk – Slavka, Hammer, Vyhnal. Rozhodčí: Husar. ŽK: 2:4. Diváci: 120.
Šluknov: Bednář – Lukač, Svačina, Novotný, Jägr – Hajduk, Lehrl, Kirchner, J. Zbončák – Skyva, Stelmaščuk. Střídali: Čurgali, D. Zbončák, Horák.

18.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

České Švýcarsko se chystá na další sezónu. Opravuje mostky i cesty

České Švýcarsko – V národním parku je i nyní rušno. Místo turistů ale vyrážejí do oblíbeného regionu stavaři, kteří opravují mostky nebo cesty vedoucí k nejvyhlášenějším místům Českého Švýcarska.