OBRAZEM: Vilémov dál pádí za bednou

Vilémov - Favorit doma zvládl derby, Modrou porazil 4:1 a nadále drží v tabulce třetí místo.

9.6.2015

VILÉMOV (v zeleném) doma porazil Modrou 4:1.Foto: DENÍK/Michal Šafus

Překvapení se nekonalo. Fotbalisté Modré nezabrzdili vilémovskou mašinu, na Šluknovsku prohráli tříbrankovým rozdílem a stále nejsou zachráněni.

To Vilémov může stále zabojovat o stříbrnou pozici, na druhé Louny ztrácí dva body. „My jsme byli daleko aktivnější a měli více balónů na svých kopačkách, hosté urputně bránili, ale nám stačilo proměnit třicet procent tutových šancí a jasná výhra byla doma. Hosté si příliš šancí nevytvořili, a tak odjeli domů s prázdnou," pravil spokojený trenér Vilémova Michael Šimek.

Domácí začali skvěle, když Jägr milimetrově přesně našel Demkeho a ten propálil Kratochvíla. Po půl hodině pak úřadoval jarní snajpr Kaňkovský a vypadalo to na vilémovskou selanku. Modrá však do poločasu díky Malcovi, kterého krásně našel Fejfar, derby zdramatizovala.

„Hráči trochu vypnuli. Přežili jsme pak šanci hostů, pak už to byl náš koncert," přiznal vilémovský manažer Sklenář.

Jiskra opravdu mohla srovnat, Veselý však svůj únik v branku nepřetavil. Vilémov pak rozhodl v rozmezí pěti minut. V 77. minutě se po centru Buryánka trefil hlavou Demke. A ten samý hráč pět minut před koncem dovršil hattrick.

„Domácí byli lepší, měli více šancí. Ale je pravda, že jsme jim to mohli více znepříjemnit. Stačilo by, kdyby byl rozhodčí objektivní. Bohužel, poprvé na jaře nebyl. Byly tam tři momenty, které hrubě ovlivnily výsledek zápasu. Dvakrát nám před inkasovaným gólem sudí odepřel jasný faul," naštvaně hodnotil utkání stoper Modré Kamil Podolský.

Stap Vilémov – Jiskra Modrá 4:1 (2:1)

B: Demke 3, Kaňkovský – Malec. R: Trégr. ŽK: 0:4. Diváci: 240.

Vilémov: Vaňák – Krasnický, Hnízdo, Jirchář, Stach (61. Čuda) – Buryánek (82. Kurel), Jägr, Jindřich, Demke – Kaňkovský, Vavroušek (55. Bílek).

Modrá: Kratochvíl – Štěrba, Podolský, Fejfar, Forman – Fišer, A. Čapek, Žák, Veselý – Sýkora (78. Šotola), Malec.

9.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

FLORBALISTÉ DĚČÍNA - ilustrační foto.

Florbalisté věří v halu. Lano se ale může utrhnout, přiznal Štěpánek

Úhyn ryb v Jílovském potoce.
8

K pádu ze skály letěl vrtulník. Byl vymyšlený

Krásná Lípa – Dvě desítky hasičů a policistů, k tomu i policejní vrtulník. Ti všichni pátrali po neznámém člověku, který měl spadnout ze skály.

Děčín – Bojovník. To je nejčastější charakteristika jednoho ze symbolů povodní v roce 2002. Lachtan Gaston, který při povodních uplaval z pražské zoo, ale nakonec svůj boj s řádícími živly prohrál a nedaleko Magdeburgu uhynul.