OBRAZEM: Nad Modrou se stahují mračna

Žatec - Poslední celek krajského přeboru selhal na půdě prvního Žatce. Situace už je velmi vážná.

31.5.2011

DEBAKL. Jiskra Modrá (v červeném) si odvezla ze Žatce sedm branek.Foto: DENÍK/ Hynek Dlouhý

Jiskra Modrá míří za sestupem Poslední tým na trávníku lídra utrpěl těžký debakl 1:7 a jeho situace se v boji o záchranu ohromně ztížila.
Už v 16. minutě duelu prvního Žatce proti poslední Modré bylo hotovo. Lídr tabulky vedl 3:0 a na žateckých hráčích, zejména pak na dirigentech Svobodovi a Čížkovi, bylo vidět, že je fotbal baví. Divákům přichystali řadu oku lahodících akcí.

Žatec začal bleskově a rozptýlil rychle obavy některých fandů, kteří se obávali, že by fotbalisté Slavoje mohli Modrou podcenit. Jasnou odpověď na takové myšlenky dal už v 10. minutě Baierl, když po pohledné kombinaci Svobody a Čížka uklidil míč k pravé tyči branky hostů – 1:0.
Ve 12. těsně minul žatecký Jakubov, už ve 14. to ale bylo 2:0. Na razantní střelu kapitána Paula si hostující brankář sáhl, nedokázal ji ale úplně zkrotit a lovil míč ze své sítě podruhé.

O dvě minuty později se prosadil Procházka (3:0), na jeho kopačky poslal míč Svoboda.

Když útočníci Modré ani v dalších minutách nemohli najít recept na obranu Žatce, pomohl jim výrazně domácí Macháček. Dvacet metrů před vlastním vápnem zariskoval, při kličce ztratil balon a hosté šli tři na jednoho. Růžičku už Baštýř nestačil pokrýt a hosté se tak radovali z alespoň čestného úspěchu.

Baierl, který tak snad konečně prolomil jarní střeleckou smůlu dal další branku Slavoje. Napřáhl z dálky a zvýšil na 4:1. Ve 44. pak ještě stejný hráč odmítl poprvé možnost vstřelit v utkání hattrick.

V 67. minutě Čížek zahrával roh a Paul svým druhým gólem zvýšil už na 5:1. Po akci Hodase a Čížka na jeden dotek se v 73. prosadil Jakubov (6:1).

Svoboda pak v závěru rozehrál výborně rohový kop a Vávra hlavou uzavřel na konečných 7:1 pro Žatec.

FK SLAVOJ ŽATEC - FC JISKRA MODRÁ 7:1

Poločas: 4:1. Branky: 10. a 34. Baierl, 14. a 68. Paul, 16. Procházka, 73. Jakubov, 86. Vávra – 21. Růžička
Bez karet, 320 diváků.

Autor: Hynek Dlouhý

31.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Dopravní podnik v Děčíně. Ilustrační foto.

Staré čipové karty do autobusu zmizí

Martin Schulz.

Čtvrtečník Martina Schulze: Zapíše se Zeman do dějin vůbec něčím pozitivním?

Auto po bouračce skončilo na střeše v potoce

Heřmanov – K dopravní nehodě dvou osobáků došlo ve středu odpoledne u Heřmanova. Jedno z aut skončilo po nehodě na střeše v potoce.

V Loubí bude závod pákových drezín, fanoušky přiveze kredenc

Děčín – Na 6. ročník mezinárodního mistrovství České republiky v jízdě pákových drezín, který se uskuteční na vlečce Česko-saských přístavů v Děčíně – Loubí od 10 do 16 hod, zve Klub železničních cestovatelů.