OBRAZEM: Kotiš dal razítko na páté vítězství

Varnsdorf – I rozlučka se jim podařila. Druholigová podzimní štika z Varnsdorfu doma porazila 3:1 Sokolov a podzimní část zakončí parta okolo trenéra Frťaly minimálně na čtvrté pozici. Navíc celek ze severu Čech vyhrál páté utkání po sobě.

18.11.2012

VÍTĚZNÁ ROZLUČKA. FK Varnsdorf (ve žlutém) porazil 3:1 Sokolov a přezimuje na čtvrtém místě druholigové tabulky.Foto: DENÍK/ Michal Šafus

Jako první zahrozili hosté, útočník David Vaněček však zamířil těsně vedle. To byla ovšem jediná šance hostů
v prvním poločase. V 10. minutě se po přihrávce Martana natahoval Volf, ale vzrušení bylo zbytečné, sudí odmával postavení mimo hru.

V 15. minutě to v ochozech pořádně zahučelo. To se po rohovém  kopu do míče opřel Matěj Kotiš a jeho dělovka  prolétla velmi těsně kolem tyče zkoprnělého Dvořáka. O minutu později nepovedený centr Jakobovského pořádně vystrašil sokolovského brankáře.  Ten míč s vypětím všech sil vyrazil na rohový kop.

Pak si vzal slovo Radim
Breite. Nejprve jeho střela letěla těsně nad a o minutu později další ránu z nohy varnsdorfského záložníka musel zneškodnit parádním zákrokem Dvořák. V 35. minutě se už Kotlina radovala. Rohový kop propadl na Volfa, ten ho napálil před branku, kde si ho našel kapitán Pimpara a zblízka nekompromisně zavěsil – 1:0.

Prokřehlé diváky pak jistě zahřála menší potyčka v soko-lovském vápně. Schubert, Kotiš a Vrtělka si z ní odnesli žluté karty.

Po změně stran se na hřišti prakticky deset minut nic nedělo. Pak však přišel rohový kop hostů a Čada zblízka vyrovnává – 1:1. Jenže vzápětí se hostující hráč Vondráček projevil nesportovními gesty
k hlavní tribuně a rozhodčí Houdek ho po druhé žluté kartě posílá předčasně pod sprchy. „Co bych k tomu řekl? To samé dělali domácí hráči a rozhodčí nic neudělal. Ale Vondráček to neměl dělat, dal sudímu důvod ho vyloučit," čertil se po zápase hostující kouč Aleš Jindra.

To domácí Zdenko Frťala měl na celou věc jiný názor. „To, co dělají naši hráči, patří k oslavám branek a pobavení našich diváků. Rozhodně tím nechtějí nikoho provokovat. Rozhodně nemůžeme za to, že si to Vondráček u rozhodčího odskákal," uvedl Frťala.

Přesilovku domácí využívají za sedm minut. Volf je ve váp-ně podražen a Varnsdorf má výhodu pokutového kopu. Ten v 62. minutě bez problémů proměnil Matěj Kotiš – 2:1. „Tomu se vůbec nedivím. Asi je zde dáno, že musí Varnsdorf kopat penaltu. Nebyla to první penalta, která tu na podzim byla," naštvaně pravil Jindra.

Od té doby se domácí zatáhli a hosté se snažili prolomit jejich obranný val. Do velké šance se však nedostali. Tři minuty před se navíc do míče krásně opřel Matěj Kotiš a od tyče míč zamířil potřetí do branky Dvořáka – 3:1.  Po závěrečném hvizdu flustrovaní hráči Sokolova neunesli porážku. Varnsdorf si však oslavy zkazit rozhodně nenechal.

Na pozápasové tiskové konferenci se samotný zápas ani vlastně nehodnotil. „Já musím domácímu trenérovi gratulovat. Z průměrných hráčů zde vytvořil dobrý, organizovaný a disciplinovaný tým. My udělali chybu, když Vondráček chtěl napodobit při oslavě gólů domácí hráče. Myslím si, že domácí rozhodně netrpí nepřízní sudích," pronesl kouč Sokolova. Při otázce, zda jeho mužstvo hrálo agresivně a provokovalo, Jindra dodal: „Toho jsem si tedy nevšiml, vy ano?"

Domácí kouč Zdenko Frťala byl v klidu, slavil pátou výhru v řadě. „Vážím si některých slov, které tu vyřkl Aleš Jindra. Chvála je sice hezká, ale naši hráči musí neustále myslet na to, že na sobě musí pracovat. Vítězství si vážíme, Sokolov má dobrý tým a je nebezpečný. Dnes jsme ale byli lepší a krásnou tečku tomu dal Matěj Kotiš svým krásným gólem," dodal Frťala.

FK VARNSDORF - BANÍK SOKOLOV 3:1 (1:0)

Branky: 35. Pimpara, 62. (PK) a 87. Kotiš –  54. Čada. R: Houdek – Blažej, Hrabovský. ŽK: Kotiš, Schubert, Tvaroha – Vondráček, Vrtělka, Dvorník. ČK: 54. Vondráček. Diváci: 650. Poločas: 1:0.

FK Varnsdorf: Kovář – Jakobovský, Zieris, Pimpara (K), Dobrovolný – Kotiš, Breite – Martan (80. Tvaroha), Schubert (87. Stehlík), Rudnytskyy – Volf (73. Hikspoors). Trenér: Z. Frťala.

18.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Tony Ducháček se skupinou Garage vystoupí v Jetřichovicích na festivalu Cesta z města.

Při povodních se utrhlo pět lodí. Dvě z nich museli pyrotechnici  odstřelit. Na snímku je jedno z plavidel, které se zaseklo o pilíř Nového mostu v Děčíně. Jeho vrak po odstřelu 		nedostal z vody ani vyprošťovací tank a bylo nutné jej rozřezat.
1 4

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Žádná úcta k mrtvému. Pomník zavražděného hocha kdosi ničí

Varnsdorf – Velkou bolest zažívají už čtyři měsíce rodiče devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu, který byl zavražděn o letošních Velikonocích. Smutek ze ztráty syna zesilují vandalové. Už třikrát totiž zničili pomníček, který vznikl spontánně na místě vraždy.

V národním parku objevili vzácného netopýra

Děčínsko - Netopýra Saviova, silně ohrožený druh, objevili odborníci nedaleko Hřenska.

Léto neléto, lyžařské areály zbrojí na zimu

Děčínsko – Přestože do startu zimní sezony chybí ještě mnoho měsíců, příprava lyžařských areálů na nadcházející zimu je v plném proudu.

Děčín – Ke srážce motorkáře s autobusem došlo v pondělí odpoledne na silnici vedoucí do Hřenska nedaleko děčínské Střelnice.