Vilémov – Roudnice 2:1 (1:0)

V sobotu v něm ve šlágru kola přivítal druhý tým tabulky Krajského přeboru Stap Tratec Vilémov třetího v pořadí, kterým je FK Roudnice. Hosté přijeli s vizitkou nejlepšího mužstva jara, ale domácí, leč oslabeni o Pavla Svobodu, Lehrla, Čudu, Greňa a nakonec i nedoléčeného Špinku se nedali a bojovali až do konce utkání o vysokou finanční prémii vypsanou manažerem klubu za vítězství v SIAD cupu, kterou však podmínil právě porážkou tohoto nejúspěšnějšího celku jarního Krajského přeboru, který dosud všechny zápasy na jaře venku vyhrál (např. v Děčíně, Kadani apod.). To se domácím s vypětím všech sil podařilo a tuto prémii obdrží.

Znamená to, že Vilémov je již na 2. místě nedostižitelný a bude čekat na losovací aktiv ČMFS, který se koná v sobotu 28. června v Praze, jak to dopadne s konečnou platností s Blšany. Pokud by blšanští divizi nepřihlásili či ji někomu neodprodali, doprovodili by vilémovští fotbalisté z druhé místa děčínské řezníky do nejnižší celostátní soutěže.

V první půli sobotního utkání měli více šancí domácí. Po gólu volala hlavně ta v 15. minutě. Kurel ale hlavou trefil jen břevno. Radosta domácích vypukla naplno až ve 37. minutě, kdy T. Jägr mířil levačkou přesně k tyči roudnické branky.

Ve druhé půli byli hosté z počátku aktivnější a podařilo se jim rychlým gólem srovnat skóre a zdramatizovat průběh tohoto oboustranně velice kvalitního utkání. Pak se přelévaly útoky z jedné strany na druhou a byli to opět domácí, kteří chtěli moc a moc v tomto zápase roku zvítězit a to se jim nakonec nádhernou biliárovou střelou Petra Svobody od tyče k tyči a do sítě, až v samotném závěru podařilo k obrovskému jásotu všech takřka čtyřech stovek nadšených a fandících diváků.

„Toto utkání určitě nadchlo všechny přítomné diváky i odborníky a nutno konstatovat, že soupeř to byl velice zdatný a kvalitní. Definitivně jsme si tak zajistili druhou příčku v tabulce a budeme s napětím čekat jak to nakonec vše v Blšanech dopadne,“ poznamenal manažer vilémovského týmu Libor Sklenář.

Branky: 37. Kurel, 88. Petr Svoboda – 49. Bartůněk. ŽK 1:1. Před 380 diváky řídil Hofman.

Vilémov: Janda – Hyka, Šmalcl, Špinka (55. J. Jägr) – Hejl, Kotiš, Gabriel, T. Jägr, Kessler (86. M. Vichterey) – Kurel (88. Hostaš), Petr Svoboda. Trenér M. Suchomel.