FOTOGALERIE: Makro Liberec obhájil titul

Vilémov - Na čtyřech travnatých hřištích za účasti 36 mužstev z celé České republiky se uskutečnil v sobotu 12. července v pořadí již 37. ročník populárního turnaje o Putovní květ.

15.7.2008
Fotogalerie
7 fotografií

Putovní květ 2008Foto: Libor Sklenář

Hrálo se v 9 skupinách po čtyřech mužstvech s tím, že vítězové skupin a nejlepších 7 týmů z druhých míst postoupili do vyřazovacích bojů.

Ve skupinách se celkem odehrálo 54 zápasů o délce poločasu 8 minut. Ve vyřazovacích bojích se odehrálo dalších 16 zápasů o celkové délce poločasu 10 minut. Celkem tedy rozhodčí odřídili úctyhodných 70 utkání.

Loňský vítěz Putovního poháru, tým Makro Liberec šel tvrdě za svým cílem obhajoby titulu a problémy se mu naskytly až ve finále, kde narazil na vynikajícího soupeře z Filipova. V penaltovém rozstřelu se více štěstí přiklonilo k týmu z Podještědí a ten tak dokázal po dlouhých 32 letech napodobit dosud jediného obhájce ve dvou po sobě následujících ročnících, kterým bylo mužstvo Severografie Velký Šenov.

Mezi favority, od kterých se čekalo více a kteří byli překvapivě brzy vyřazeni se zařadili známé týmy Hapták Šluknov, EMA Házenberg, Stolspol Liberec, Přepeře nebo Dalmach Turnov.

Z největší dálky přicestoval ostravský Goleadores. V letošním ročníku turnaje se představilo 11 zcela nových týmů.

Zajímavostí jistě bylo také to, že letos došlo k penaltovému rozstřelu ve vyřazovacích bojích jen jedinkrát a to až ve finále, což jistě svědčí o kvalitě tohoto turnaje. V týmech se objevilo několik exligistů a také současných hráčů z 2. a 3. české fotbalové ligy.

Vítězi skupin se stali Komáři Filipov, Svatý Hubert Mikulášovice, Ferneťáci Liberec, Bílá Vdova Varnsdorf, Galera Rumburk, EMA Házenberg, Skipi Praha, Veltěž a Makro Liberec.

Z druhých míst pak postoupily týmy Přepeře, Stolspol Liberec, Superstars Šluknov, Cadence Liberec, Red Bull Velký Šenov, Polnohospodár Staré Hraběcí a Goleadores Ostrava.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen D. Volf (Skipi Praha), nejlepším střelcem s deseti brankami na kontě V. Jindřich (Komáři Filipov). Cenu pro nejlepšího brankáře si převzal L. Vykoukal (Makro Liberec) a cenu pro nejlepšího rozhodčího si odnesl rumburský M. Sabó.

Turnaj měl díky kvalitnímu obsazení velice dobrou úroveň a mužstva si pochvalovala nejen vynikající pažit na náhradním vilémovském hřišti, ale i velmi dobré výkony všech delegovaných rozhodčích, vedených Jaroslavem Pöschkem z Varnsdorfu, kterým patří díky.

Pořadatel turnaje děkuje všem, co jakkoliv přispěli k organizaci turnaje. Jmenovitě hlavně všem členům Vodáckého spolku Hubertus a Sálovka Clubu Stap Vilémov. Dále pak fotbalovému klubu SK Stap Tratec Vilémov za zapůjčení travnaté plochy, kabin a celého areálu. Poděkování patří také všem sponzorům, kteří se spolupodíleli na této akci a díky nimž byly zajištěny hodnotné ceny pro čtyři nejlepší mužstva a nejlepší jednotlivce v hodnotě přes 15 tis. Kč.

O tom, že se turnaj skutečně vydařil svědčí i pěkná návštěva, kdy se během dne vystřídalo v celém areálu přes 150 diváků. Velice se zapotili i členové Sálovka Clubu, kteří měli na starost občerstvení a vytočili mimo jiné 8 sudů piva a prodali přes 50 kg uzenin.

Tomáš Luczków

15.7.2008 VSTUP DO DISKUSE

Foldyna: Zakažme venčení psů na Mariánské louce

Dalibor Janda.

Děčín - Tak tohle může být opravdu dlouhá série. A pěkně ostrá. Děčínští hokejisté ve druhém utkání osmifinálové série porazili Moravské Budějovice 5:2, když v utkání využili hned tři přesilové hry. Vyrovnali tak stav zápasů na 1:1.

Ústecký kraj - Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dnv pondělí obdržel odpověď na dopis od ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka k aktuální situaci v zajištění letecké záchranné služby v Ústeckém kraji.

OBRAZEM: Hasiči vyprošťovali koně, který upadl a vzpříčil se mezi dveřmi stáje

Šluknov - K ne úplně obvyklému zásahu vyrazili v pondělí ráno jak profesionální, tak dobrovolní hasiči ze Šluknova.