Kombinovaný celek hostů byl dobrým sparingpartnem

Vilémov - Poslední, v pořadí již devátý přípravný zápas fotbalistů vilémovského Stap Tratecu, před prvním mistrovským zápasem Krajského přeboru v Litoměřicích, se uskutečnil na umělé trávě ve Varnsdorfu za a na přátelský zápas přišla nezvykle vysoká návštěva.

8.3.2009

Borcem třetího kola se stal Issifou Goumbi (vlevo).Foto: Tomáš Fúsek

Vilémov – Arsenal Č. Lípa

3:0 (1:0)

Hosté přijeli v kombinované sestavě, ale například s exligovými útočnými hroty Obajdinem a Donátem nebo se zkušenými a tvrdými beky Podolským a Krasnickým, či s tvůrcem hry Kovaříkem apod. Vilémovští fotbalisté věděli, že v tomto utkání bojují takzvaně o triko a podle toho také vypadal přístup k celému zápasu. Domácí byli po celé utkání o něco lepším celkem a zaslouženě zvítězili. Diváci si určitě přišli na své, neboť to z obou stran byl velmi dobrý a pohledný zápas.

V první půli českolipští hráči prakticky neohrozili gólmana Loose, ale drželi těsný výsledek, neboť domácí neproměnili své šance, včetně samostatného nájezdu kanonýra Kurela. O jedinou branku této části hry se postaral v 16. minutě po centru Kurela Buryánek.

Ve druhé půli obě mužstva prostřídala lavičky, ale obraz hry se nezměnil. Vilémovští fotbalisté měli častěji balón na svých kopačkách a dostávali se do šancí. Hosté si za celý zápas prakticky gólovou šanci nevytvořili, ale dobře bránili a napadali domácí borce, takže si diváci skutečně přišli na dobrý fotbal.

O změnu skóre se postarali v 71. minutě znovu Buryánek a o sedm minut později Dangbe.

Vilémov: Loos (45. Hambálek, 68. Kebort) – Špinka (70. J. Jägr), Šmalcl, Pácha (65. Jirásek) – Lehrl (46. Svoboda ml.), T. Jägr (55. Čuda), Goumbi, Vlk, Buryánek – Greňo (46. Dangbe), Kurel (60. Vichterey).

8.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

UBYTOVNA. V Lounské ulici by brzy měl být místo ubytovny park a hřiště.
7

Ubytovna na Lounské ve Varnsdorfu půjde k zemi, místo ní bude hřiště

V ambitu Lorety Rumburk se představuje pašijový betlém
3

Opilí bezdomovci se chodí do děčínské nemocnice vyspat

Děčín – Opakující se problémy s bezdomovci řeší děčínská nemocnice. A to především v chladném počasí. Lidé bez domova se chodí do prostorů nemocnice vyspat, často jsou i opilí, a obtěžují tak okolí. Do nemocnice mají navíc přístup i v noci – prostory nemocnice jsou totiž otevřeny kvůli pohotovosti.

Děčín – Hotovo. Dobojováno. Cíl je splněn. Děčínští basketbalisté v pátém utkání čtvrtfinále smetli Kolín 82:48, celou sérii ovládli 4:1 a postoupili mezi čtyři nejlepší celky soutěže.