VYBERTE SI REGION

OBRAZEM: II. liga: Varnsdorfskou tvrz dobil lídr

Varnsdorf – /PŘIDÁNO FOTO/ Až v šestém domácí utkání vyšel Varnsdorf bodově naprázdno. S lídrem soutěže ze Znojma prohrál 0:1 brankou z 85. minuty.

14.10.2012

PADLI V ZÁVĚRU. Fotbalisté Varnsdorfu (ve žlutém) doma prohráli 0:1 se Znojmem.Foto: DENÍK/ Michal Šafus

Varnsdorfu chyběl Rudnytskyy (karetní trest) a ani na lavičce se neobjevil Schubert. V úvodu utkání bylo o něco aktivnější domácí mužstvo. Jeho snaha však končila před znojemským vápnem. A dalekonosné pokusy Kotiše a Breiteho nebyly nebezpečné. V 18. minutě měl velkou šanci Volf, ovšem jeho hlavička po centru Kotiše skončila těsně vedle branky Hrubého. V tu chvíli se probudil i lídr soutěže. Znojmo převzalo otěže utkání a jeho aktivita vyvrcholila gólovou hlavičkou Okleštěka, kterou fantasticky zlikvidoval Kovář. Pak se hra srovnala a rozhodčí jí hodně kouskoval. Velkou měrou tomu přispívali znojemští fotbalisté, kteří na trávníku polehávali více, než bylo třeba.

Trenér Zdenko Frťala o poločase vystřídal Macha a nahradil ho Martanem. Aktivnější ovšem byli hosté. V 50. minutě musel opět zasahovat Kovář, když skočil v poslední chvíli pod nohy Vašíčka. V 55. minutě se do vápna řítil Volf a v souboji s dvěma hostujícími obránci spadl. Píšťalka hlavního sudího k nevoli tribun zůstala němá.

O pár minut později hlavičkoval Pimpara, míč z jeho hlavy ale letěl těsně vedle Hrubého tyče. Pak se hrál opět vyrovnalal, za zmínku stojí jen střela Okleštěka z 75. minuty, které prosvištěla těsně nad domácí svatyní. O dvě minuty později se řítil na Kováře Vašíček, na poslední chvíli skvěle zasáhl stoper Zieris. Pak se do znojemského vápna vřítil Tvaroha, ovšem ani jeho střela cíl nenašla.

Když už to vypadalo, že  se oba týmy rozejdou smírně, udeřili hosté. Za obranu si naběhl Sukup, domácí v domění, že se hráč Znojma nachází v postavení mimo hru, přestali hrát. Jenže hra pokračovala a Sukup typickým „angličanem" zařídil hostům další tři body a upevnění vedoucí pozice ve druhé lize.

Trenér vítězů Leoš Kalvoda si třech cenných bodůz horké varnsdofské půdy náležitě považoval. „Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř. Vycházeli jsme z utkání proti Karviné, kde hrál Varnsdorf velmi dobře. Chtěli jsme eliminovat sílu soupeře. A myslím, že se nám to podařilo. Pro hodně týmů je naše postavení v tabulce velkým překvapením. Ale kluci si to poctivou prací zaslouží. Dnes jsme měli tři velké šance, které Vašíček nedal. Na druhou stranu si myslím, že jsme domácí k ničemu nepustili," řekl znojemský kouč.

Domácí kormidelník Zdenko Frťala byl samozřejmě z výsledku zklamaný. „Mrzí mne, že jsme z úvodního tlaku nevytěžili ani jednu velkou šanci. Byly tam střely ze střední vzdálenosti, ale létalo to hodně nepřesně. Znojmo ukázalo, že není náhodou na prvním místě. Těší mne, že jsme Znojmo v určitých momentech přehrávali. Ovšem branku, co jsme inkasovali, byla opravdu velmi laciná. To by se nám stávat nemělo," podotkl Frťala.

Rozhodující branka padla pět minut před koncem. „Já jí vlastně neviděl. Chtěli jsme střídat a já se otočil k lavičce. Ale myslím, že Sukup Kováře překvapil," dodal Kalvoda. „Co bych k tomu říkal. Normální gól, ale pro nás naprosto zbytečný," zlobil se varnsdorfský trenér.

FK VARNSDORF - 1.SC ZNOJMO 0:1 (0:0)

Branky: 85. Sukup. Rozhodčí: Trávníček – Vysloužil, Machálek. ŽK: Cana – Sukup, Vašíček. Poločas: 0:0. Diváci: 820.

FK Varnsdorf: Kovář – Jakobovský (88. Stehlík), Pimpara (K), Zieris, Tvaroha – Cana, Kotiš – Mach (46. Martan), Hikspoors, Breite – Volf (61. Vilkovský).