Generálky se vydařily na jedničku

Děčínsko - Divizní Stap Tratec Vilémov i Jiskra Modrá hrající Krajský přeboru odehrály v tomto týdnu poslední přípravné zápasy před vypuknutím ostrých mistrovských bojů. Ty pro oba týmy začínají již v sobotu.

6.8.2009

Po neúspěchu se Slovanem Varnsdorf si Jiskra Modrá spravila chuť v utkání s mosteckým dorostem. Foto: Deník/Karel Pech

Vilémov – Jablonec dor.

2:0 (2:0)

V posledním přípravném utkání před prvním mistrovským zápasem v divizi hostil domácí celek extraligové dorostence z Jablonce, kteří jsou ve Vilémově na soustředění. Zápas to byl oboustranně rychlý, technický, ale domácí byli přeci jen o něco lepší a zaslouženě zvítězili.

Nejpodstatnější věci se pak udály už v první půli. Po neúspěšných pokusech Kopřivy a T. Jägra si už v osmé minutě na centr Buryánka nejvýše naskočil kapitán domácích Šmalcl a přesnou hlavičkou otevřel skóre zápasu. Domácí hráli s chutí a vytvořili si řadu dalších dobrých možností, T. Jägr, Uka, dvakrát Kopřiva i Kurel ale v koncovkách selhali. Další změnu skóre tak přinesla až předposlední minuta první půle. Greňo našel nezištnou přihrávkou Kurela a ten nedal přesnou střelou k tyči jabloneckému brankáři šanci.

Do druhé půle nastoupili domácí s pěti změnami, stejně jako hosté a hrál se stále pohledný fotbal z obou stran, i když tolik šancí na straně domácích již nebylo vidět. Zmínit můžeme dalekonosnou střelu Nagyho, kterou zneškodnil brankář a pak dvě slibné šance Páchy, který ale nezachoval při zakončení potřebný klid. Jablonečtí mladíci se na dostřel vilémovské branky dostali prakticky jen jednou, střela ze 69. minuty ale mířila těsně vedle tyče.

„Nebyli jsme opět zcela kompletní, když chyběli Svoboda, Špinka a Hejl, ale základní osa byla k dispozici a dostali příležitost i hráči bojující o triko v základu. Soupeř to byl na úrovni a ukázal své kvality. Hrálo se oboustranně slušně a tudíž bez karet. Diváci se zajisté bavili dobrým fotbalem,“ poznamenal manažer domácích Libor Sklenář.

Vilémov: Loos (60. Hambálek) – Uka, Svoboda, Šmalcl, Greňo, Goumbi, T. Jägr, Vlk (46. Nagy), Kopřiva (75. Pácha), Buryánek, Kurel (60. Zelinger), Čuda (46. Lehrl).

Modrá – Most dor.

4:0 (1:0)

Domácí Jiskra začala s obrovskou chutí a už v úvodní minutě šel sám na brankáře Fichtner, své sólo ovšem nezakončil úspěšně. O minutu později ho ale úspěšně napodobil Bartoš a domácí se ujali vedení. V dalším průběhu první půle pak ještě moli zvýšit vedení Novák a znovu Fichtner. Prvně jmenovaný však trefil z osmnácti metrů jen břevno a Fichtner si zase nepočínal po svém úniku v zakončení úspěšně.

Do druhé půle domácí vystřídali dva hráče a trochu přeskupili řady a tato část hry se jim brankově velmi vydařila. A byli u toho právě oba střídající. Hned po nástupu na hřiště o sobě dal vědět vystřídavší Dědič, který zvýšil ve 46. minutě na 2:0.V 55. minutě a 75. minutě pak dvakrát skóroval druhý vystřídavší L. Sýkora, který tak stanovil konečné skóre zápasu na 4:0 pro domácí Jiskru.

„Já jsem velmi spokojen, hráči přesně plnili to co jsme si řekli. Hráli jsme ze zabezpečené obrany a podnikali nebezpečné útoky. Měli jsme dost šancí a čtyři jsme proměnili. Byla to velmi dobrá poslední příprava před vypuknutím bojů o mistrovské body okořeněná čtyřmi brankami,“ řekl trenér Jiskry Dušan Chládek.

Branky: Baroš, Dědič, Sýkora 2.

Modrá: Vaňák – Jiří Štercl, Aug. Čapek, Kosejk, Josef Štercl – Bartoš, Ant. Čapek, Novák, Cerman (46. Sýkora) – Beránek (46. Dědič), Fichtner. Trenér D. Chládek, as. I. Linhart.

6.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vrah z Doubice u děčínského soudu.
7

VIDEO, FOTO: Doubický vrah svého činu lituje. Soud jej poslal do vazby

Policisté vyšetřují na místě, kde k hrůzné události došlo.
2 7

Naši prvňáci: Už zítra představíme žáčky ze ZŠ v Rybništi a soukromé školy Svět

Děčínsko - Projekt Naši prvňáci představuje každou středu třídy nových žáčků ze základních škol v regionu.

Povodňový plán Rumburku je hotový. Zapojilo se ale málo lidí

Rumburk - Rostoucí počet živelných pohrom a čím dál tím větší škody na majetku. To jsou důvody, proč radnice plán zpracovala.

Sokolov – Zatím jsou k nezastavení. Děčínští hokejisté zvládli i čtvrtý zápas v sezóně, na ledě nebezpečného Sokolova zvítězili 4:1 a bez ztráty bodu kralují druholigové soutěži.