Žatec - Nečekaně snadno si fotbalisté Vilémova připsali první tři body na půdě soupeře v probíhající sezóně.  V Žatci u Ohře zdemolovali tamní Slavoj 7:0!

19.3.2017
Fotogalerie
12 fotografií

Žatečtí fotbalisté (v zeleném) v jarní domácí premiéře prohráli vysoko s Vilémovem 0:7.Foto: Deník/Hynek Dlouhý

Koho v Žatci od návštěvy fotbalu neodradil vytrvalý déšť, když Slavoj stále nemá krytou tribunu, toho jistě rozesmutnil výkon domácích při jarní premiéře před vlastními fanoušky. Žatečtí fotbalisté prohráli v sedmnáctém kole krajského přeboru s Vilémovem vysoko 0:7.

„Udělali jsme změny v sestavě. Vavroušek se ze stopera vytáhl do útoku, místo něj šel do středu obrany zkušený Kurel. A vyplatilo se. Naše pětičlenná záloha domácí jasně přehrávala," liboval si vilémovský manažer Libor Sklenář.

„Hodně nevydařený zápas. Podali jsme velmi slabý výkon. Pořád máme hodně velkou marodku, tíží nás to hlavně v obraně. Bohužel, naše obrana byla tentokrát hodně průchozí, nedařilo se tam nikomu, až na Zimolu. Vilémov nás nachytal na švestkách. Ale ani směrem dopředu, v záloze, se nám nedařilo. Nic jsme nevymysleli. Vilémov nás jasně přehrál," byl po utkání zklamaný žatecký trenér Karel Chlad.

Slavoj přitom do utkání vystupoval posilněn o výhru v penaltách z úvodního jarního kola proti Litoměřicku. Tentokrát ale bylo od začátku jasné, že Vilémov je v lepší pohodě.

Už v prvních dvou minutách o sobě dali hosté hodně vědět. Proti Havlovo „standardce" se musel Švarc v žatecké svatyni hodně vytáhnout. Ve 12. pak hostující Kučera centroval a jen díky špatnému zakončení se z gólu neradoval Buryánek. V 15. byl blízko otevření skore vilémovský Kurel, ale hlavičkoval nad.

Slavoj, po podzimu pátý celek tabulky, se proti desátému Vilémovu jen bránil. Naopak hosté tvořili a tlačili se do zakončení. Domácí se za první půlhodinu dostali k zakončení jen jednou, s atakem z dálky si ale hostující Vaňák v pohodě poradil.

To Švarc na druhé straně měl práce o mnoho více. V 34. minutě mu po střele Krasnického pomohla i tyč. Ve 36. se už ale hosté ujali vedení. Havel poslal krásný pas na Buryánka a ten si sám před golmanem už věděl rady – 1:0.

Podobně to chtěl vymyslet také žatecký Petr Klinec, jeho pobídku ale Hankocy zahodil. A trest přišel velmi brzy. Už za minutu, ve 44., se opět dostal balon za obranu Slavoje, která nestíhala rychlé náběhy ze stran a znovu Buryánek propálil vše, co bylo před ním – 2:0.

„Třeba Krasnický trefil ještě tyč. Špatné zakončení nás právě stojí body při venkovních zápasech," postěžoval si šéf vilémovského fotbalu.

Hned po změně stran se před brankou hostů ukázal Loos, excelentní střelec ale tentokrát nemířil přesně. Hlavičkoval mimo tyče. A už ve 50. zase „úřadovali" hosté. Další zmatek v domácí obraně potrestal Vavroušek.

A v 52. minutě už to bylo 0:4. Opět atak ze strany, kde žatecká defenziva vůbec nestíhala, a znovu Vavroušek, tentokrát po zemi k levé tyči.

Fotbalisté Slavoje se před hostujícím Vaňákem objevili zase až v 57., ale opět se jim nezadařilo. Loosovi balon v poslední chvíli soupeř vzal.
Žatci, který musí doufat, že jeho hráči na debakl velmi rychle zapomenou, vázla v duelu kombinace, jeho hráči kazili mnoho a mnoho přihrávek. Navíc hodně oslabená obrana nestíhala.

Další šanci měli hosté v 60. minutě, Buryánek ale tentokrát sám před golmanem minul. Ale už v 72. jeho kolega, konkrétně Čurgali zvýšil žatecké trápení už na 0:5. Po rychlé kombinaci se objevil osamocen před Švarcem a nezaváhal.

V závěru dal Žatec šanci několika dorostencům, ale ani oni oživení do hry nepřinesli. Domácí navíc ještě dvakrát inkasovali. V 81. si nepřebrali hráče při rohu a podruhé se trefil Čurgali. A v 85. završil žatecký zmar Ruszó – 0:7.

To Vilémov je v euforii, žatecký úspěch však musí potvrdit v dalším utkání, kdy doma hostí v důležité bitvě předposlední, ale na jaře výborně hrající Brnou. „Hráli jsme výborný fotbal, jako z partesu. Pevně věřím, že takhle budeme hrát do konce sezóny," doufá Libor Sklenář.

Slavoj Žatec - Stap Tratec Vilémov 0:7 (0:2)
Branky: 26. a 44. Buryánek, 50. a 52. Vavroušek, 72. a 81. Čurgali, 85. Ruszó
Rozhodčí Vlašič, ŽK 3:1, 60 diváků
Vilémov: Vaňák - Krasnický (77. Abila), Jirchář, Kurel st., Jindřich - Čonka (59. Čurgali), Kopřiva, Havel, Buryánek - Vavroušek (69. Ruszó), Kučera.

Autor: Hynek Dlouhý, Jaroslav Zeman

19.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Cesta po dálnici do Drážďan bude od roku 2019 dražší.

Cesta za nákupy do Drážďan se lidem ze severu prodraží

Policie pátrá po svědcích dopravní nehody v Děčíně
3

Při stavbě Vilsnické spojky překopli dělníci plynovod

Děčín – U mohutného úniku plynu zasahovali v pátek ráno v Děčíně hasiči. Na křižovatce Ústecké ulice a ulice J. Š. Baara se totiž dělníkům povedlo překopnout vysokotlaký plynovod.

Děčín – Od tohoto čtvrtka mohou lidé v Děčíně platit chytrou kartou. Kartu představil dopravní podnik města, využívat ji mohou lidé nejen při placení jízdného v městských autobusech, ale také na všech místech, kde je možné platit běžnými platebními kartami. Tedy například v obchodech nebo na internetu.

FOTO, VIDEO: Pomoc, rodím! Budoucí zdravotníci z kraje soutěžili v Děčíně

Děčín - Zásah u porodu si vyzkoušeli studenti, kteří se zúčastnili velké zdravotnické soutěže v Centru Pivovar v Děčíně.

Rozsudek soudu: Zabila měsíční dcerku, ve vězení stráví žena z Děčína osm let

Děčín - Ústecký krajský soud ve čtvrtek poslal na osm let do vězení ženu z Děčína za to, že způsobila smrt své malé dcery. S měsíčním kojencem podle soudu opakovaně třásla. Dítě zemřelo v důsledku vážných poranění mozku, mimo to mělo i zlomeniny nohou.