Varnsdorf - Záložník Matěj Kotiš: „Měli jsme vyhrát o tři branky, Střížkov hrál na náhodu."

2.9.2012 1

TO BYLA ŠKODA. Varnsdorf (ve žlutém) doma remizoval 0:0 s FK Bohemians Praha.Foto: DENÍK/ Michal Šafus

Byla to pěkná podívaná, které chyběla jediná věc – branka. Fotbalisté Varnsdorfu vyšli střelecky naprázdno a doma remizovali 0:0 s FK Bohemians Praha.
V domácí sestavě byl znovu k vidění Pavlo Rudnytskyy a hlavně Matěj Kotiš. Ten vydržel celých devadesát minut. „Sotva mluvím a klepou se mi nohy. Ale jsem moc rád, že jsem vydržel celý zápas," řekl po zápase unavený varnsdorfský záložník.

V prvním dějství byl daleko lepší Varnsdorf. Nejprve vyzkoušel pozornost Wintera z dálky Rudnytskyy. O minutu později centroval Mach, do vzduchu se pověsil Hikspoors, ovšem míč z jeho hlavičky skončil pouze na břevně. Pak se dlouho nic zajímavého na trávníku neudálo. Aktivnější byli ale domácí, hosté ze Střížkova se do útoku příliš neměli.

Další zajímavé chvíle přišly až po půl hodině hry. Ve 32. minutě Rudnytskyy našel Macha, ten poslal do vápna další pěkný centr na hlavu Volfa. Tomu ale sebral gólovou radost parádním zákrokem brankář Winter. Pak už se domácí radovali, ovšem branka Rudnytskyyho po rohovém kopu neplatila, sudí odpískal postavení mimo hru. Kovář se zapotil jen při rohovém kopu Krystana, když míč vyrazil do zámezí s pomocí břevna. Minutu před koncem poločasu se v obrovské šanci objevil Hikspoors. Ovšem zblízka pražskou branku vůbec netrefil.

Po změně stran tlačil na pilu opět Varnsdorf. V 55. minutě se odražený míč dostal ke Kotišovi. Ten vyslal na Wintra tvrdou ránu. Tu však zastavila tyč- „Kdybych to trefil, byl by to životná gól, Ale v koncovce nám dnes prostě nebylo přáno," soukal ze sebe zklamaný Kotiš. Pak se do míče opřel opět Kotiš, Winter byl na místě. Hosté, kteří spíše bránili, vystrčili růžky až v závěru. Nejprve Kovář vyrazil střelu Böhma, Škoda při dorážce naštěstí zahrál rukou. A když pak Kovář bravurně zneškodnil šanci Kuzmanoviče, oba týmy si připsaly na své konto remízový bod.

"K maximální spokojenosti mi chyběla branka. Kluci do toho dali všechno. Je to velká škoda," smutnil domácí trenér Zdenko Frťala. „S výsledkem jsme spokojeni. Domácí byli lepší v první půli, my mohli dát branku v závěru. Remíza je zasloužená," řekl kouč hostí Jaromír Jindráček.

FK VARNSDORF - FK BOHEMIANS PRAHA 0:0

Rozhodčí: Bílek – Peřina, Machálek. ŽK: Kotiš, Vilkovský – Krystan, Macháček. Diváci: 1 055.

FK Varnsdorf: Kovář – Tvaroha, Pimpara (K), Zieris, Mach – Cana, Breite (77. Dobrovolný) – Hikspoors, Kotiš, Rudnytskyy – Volf (70. Vilkovský). Trenér: Zdenko Frťala.

FK Bohemians Praha: Winter – Grznár, Nesvadba, Liantsevich, Macháček – Šenkeřík (55. Kuzmanovič), Demeter, Krystan, Grussman (64. Očovan) –  Mich. Škoda, Böhm. Trenér: Jaromír Jindráček.

2.9.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Stavba dálnice. Ilustrační foto.

Výstavbu dálnice D7 nezdržují ekologičtí aktivisté. Přesto ji staví déle než D8

Martin Schulz.

Čtvrtečník Martina Schulze: Na zprávu pana Horáčka z Číny jsem zvědav

Děčín - Nově narozená koťata kočky rybářské prošla ve středu 26. dubna v děčínské zoo vakcinací, čipováním a také kontrolou pohlaví. Jsou ve skvělé kondici.

FOTOGALERIE: Cestovatelé Travelbeat v Peru: Vyšlápli jsme si k Laguně

Děčínsko, Peru - Děčínský Deník sleduje další putování cestovatelů, tentokrát Daniela Dubského z České Kamenice a Jindry Cahákové z Litoměřic. Pár si říká Travelbeat a rozhodl se o své dojmy z cest po Americe pravidelně dělit se čtenáři Deníku. Jejich dalším cílem bylo Peru.

Poslední zápas? To byla taková třešnička na dortu, usmíval se Pomikálek

Děčín – Basketbaloví Válečníci splnili roli favorita. Ve čtvrtfinále vyřadili v pěti zápasech (4:1) Kolín a v semifinále na ně čekají