Česká Kamenice v Děčíně porazila 4:1 Přestanov, Velký Šenov doslova vydoloval proti Brné cenný bod. Benešov nad Ploučnicí a Horní Podluží kvůli špatným terénům nehrály.

Lídr soutěže vstoupil do utkání proti Přestanovu skvěle. Chybujícího soupeře brzy brankově potrestal Štádler
a Jírava. „Měli jsme i další šance, ale místo toho jsme po vlastní standardní situaci inkasovali," kroutil hlavou trenér České Kamenice Pavel Mokráček. Naštěstí těsně před poločasem využil rychlý kontr  Jakub Šimek a domácí vedli opět o dvě branky.

Když ve druhé půli potrestal faul na vlastní osobu proměněnou penaltou Cempírek, nebylo co řešit. „Jen mne mrzela velmi ostrá hra soupeře, kdy například jeden
z nejlepších hráčů Cempírek ani utkání nedohrál. Jinak to byl ale dobrý výkon, i když máme určitě na víc," dodal Mokráček.

Domácí pak přišli o zbytečně vyloučeného Kozelka.

Česká Kamenice – Přestanov 4:1 (3:1) B: Štádler, Jírava,
Jak. Šimek, Cempírek (pk) –
Levinský. R: Michek. ŽK: 2:4.
ČK: Kozelek. Diváci: 50.

Č. Kamenice: M. Vaněk – Mach, Čvančara, Louda, Švanda (70. J. Kozelek) – Jak. Šimek, Jírava, Mitruška, Laub (55. P. Kozelek) – Cempírek (63. P. Vaněk), Štádler.

První jarní bod doslova vydřel Velký Šenov. I díky skvělému výkonu brankáře Schejbala remizoval s Brnou 0:0.
„Musíme uznat, že ze zápasu měli více domácí," přiznal Pavel Müller z Velkého Šenova.

Domácí tlak gradoval po přestávce, kdy šli hosté po vyloučení Malého do deseti. „Od té doby nás držel fantastický brankář Schejbal, který vychytal několik vyložených šancí. Celkově celé mužstvo zaslouží pochvalu za bojovnost. Soupeř byl sice lepším celkem, ale naši hráči v čele
s neprůstřelným Schejbalem si ten bod prostě zasloužili," dodal Müller.

Velký Šenov tak zatím drží devátou příčku.

SK Brná – Velký Šenov 0:0.
R: Hlavatý. ŽK: 2:4. ČK: Malý. Diváci: 30.

V. Šenov: Schejbal – Malý, Snášel, Liška (Rubanický), Hykš – Krejčí (Salač), Čurgali, Podhora, Kříž – Skyva (Vlasák), Nozar.