Děčín – Další tři body si v I. A třídě na své konto připsali fotbalisté SK Březiny. Tentokráte doma porazili nebezpečný Milešov 2:1.

13.4.2011

OPĚT VÝHRA. Fotbalisté SK Březiny (v bílém) porazili Milešov 2:1.Foto: DENÍK/ Jaroslav Zeman

„V první půli jsme byli proti větru, soupeř byl lepší a my se bránili velkému tlaku. Milešov si ovšem vyloženou šanci nevytvořil. Naštěstí Vlasák vypíchl míč chybujícímu obránci hostů, udělal kličku brankáři a do kabin jsme šli s vedením 1:0,“ sdělil Deníku trenér domácích Vladimír Vašák.

Po změně stran se hra srovnala. „Culek ovšem selhal ve velké šanci a zanedlouho soupeř srovnal. Když už to vypadalo na remízu, Culek deset minut před koncem rozhodl o našem šťastném vítězství,“ pochvaloval si Vašák.

Několik hráčů si odneslo z utkání lehká zranění. „Pařez dostal loktem do nosu, Vlasák má problémy s kotníkem, drobné šrámy má Čapek a Šturm,,“ dodal kormidelník Březin.

SK Březiny – Milešov 2:1 (1:0)
B: Vlasák, Culek – Hlaváček. ŽK 3:3, 150 diváků, sudí Urban.
Březiny: Stejskal – Pařez, Majer, Šturm – Rajniš, Čapek, Majerik, Wirkner – Drahoňovský (60. Leden), Kořínek (70. Culek), Vlasák (88. Sobotka).

13.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Martin Schulz.
2

Čtvrtečník Martina Schulze: Je cestou udržitelný rozvoj turistického ruchu?

Tony Ducháček se skupinou Garage vystoupí v Jetřichovicích na festivalu Cesta z města.

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Děčínsko – Dlouhé roky připomínaly žluté kvítky řepky na nábřeží v Děčíně drama, které se na Labi odehrálo 15. srpna během povodní. Tehdy zde při odstřelu neovladatelné lodě zemřel muž. Šlo o jedinou oběť povodní z roku 2002 na Děčínsku.

Žádná úcta k mrtvému. Pomník zavražděného hocha kdosi ničí

Varnsdorf – Velkou bolest zažívají už čtyři měsíce rodiče devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu, který byl zavražděn o letošních Velikonocích. Smutek ze ztráty syna zesilují vandalové. Už třikrát totiž zničili pomníček, který vznikl spontánně na místě vraždy.

V národním parku objevili vzácného netopýra

Děčínsko - Netopýra Saviova, silně ohrožený druh, objevili odborníci nedaleko Hřenska.

Léto neléto, lyžařské areály zbrojí na zimu

Děčínsko – Přestože do startu zimní sezony chybí ještě mnoho měsíců, příprava lyžařských areálů na nadcházející zimu je v plném proudu.