Dorostencům Slovanu premiéry nevyšly

Varnsdorf - Do mistrovským bojů již zasáhli i mladí fotbalisté Slovanu Varnsdorf, kterým se ale první krok v novém ročníku divizní soutěže příliš nepovedl.

21.8.2009

Ilustrační fotoFoto:

Starší dorost

Varnsdorf – Roudnice 0:1 (0:1). Trenér František Ratuský k utkání sdělil: „V prvním poločase se nám nedařila útočná fáze a hrozili jsme jen střelami z dálky. Obrana držela hosty od brány do 30. minuty, kdy nás překvapili přenesením hry a přesným zakončením, kdy šel hráč sám na bránu. Druhý poločas byl z naší strany lepší. Kombinační hrou a standardními situacemi jsme Roudnici přehrávali, nevycházelo nám však zakončení, trefili jsme jen dvě tyče, a proto jsme prohráli.“

Slovan: Hadar – Bajan, Schmidt, Nagy, Kolár – Šolc, Havel, Láliš, Zadina (71. Stankovič) – T. Novák, Hoffman (12. Šťastný). ŽK 1:1. Přihlíželo 120 diváků.

Mladší dorost

Varnsdorf – Roudnice 0:3 (0:2). K průběhu zápasu se trenér Zbyněk Přibyl vyjádřil takto: „Dnešní utkání vyhrál ten šťastnější, i když zvláště za výkon v prvním poločase si hosté zasloužili vyhrát o trošičku více než my, neboť svou hrou nás donutili k několika individuálním chybám, které vedly ke vstřelení prvních dvou gólů. Myslím si, že kdyby ve druhé minutě proměnil Král vyloženou šanci, byl by výsledek opačný, ale to jsou pouze „kdyby“ a na ty se nehraje. Poté již rozhodla větší vůle po vítězství, která hostům nechyběla.“

Slovan: Varga – Sýs, Knížek, Křovina, Honsů – Král, Hlávka, Fiala, Menš – Kuba, Materna.

Autor: Zdeněk Sobota

21.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Pěstujeme olivy

Při povodních se utrhlo pět lodí. Dvě z nich museli pyrotechnici  odstřelit. Na snímku je jedno z plavidel, které se zaseklo o pilíř Nového mostu v Děčíně. Jeho vrak po odstřelu 		nedostal z vody ani vyprošťovací tank a bylo nutné jej rozřezat.
1 4

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Žádná úcta k mrtvému. Pomník zavražděného hocha kdosi ničí

Varnsdorf – Velkou bolest zažívají už čtyři měsíce rodiče devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu, který byl zavražděn o letošních Velikonocích. Smutek ze ztráty syna zesilují vandalové. Už třikrát totiž zničili pomníček, který vznikl spontánně na místě vraždy.

V národním parku objevili vzácného netopýra

Děčínsko - Netopýra Saviova, silně ohrožený druh, objevili odborníci nedaleko Hřenska.

Léto neléto, lyžařské areály zbrojí na zimu

Děčínsko – Přestože do startu zimní sezony chybí ještě mnoho měsíců, příprava lyžařských areálů na nadcházející zimu je v plném proudu.

Děčín – Ke srážce motorkáře s autobusem došlo v pondělí odpoledne na silnici vedoucí do Hřenska nedaleko děčínské Střelnice.