Divize: Vilémov v Praze doplatil na špatné závěry obou poločasů

Jinonice – S porážkou 1:3 se vrátil divizní Vilémov z Prahy, kde nestačil na třetí celek tabulky Motorlet.

11.6.2012

FOTBAL - ilustrační foto.Foto: DENÍK

Ani tentokrát nepřijel tým ze severu Čech kompletní. „Byli jsme oslabeni o kapitána Šmalcla, dále Jircháře, Dobeše, Winziga a mladšího Maiera. Nastoupil ovšem uzdravený Vavroušek, který podal velmi dobrý a do budoucna slibný výkon hlavně ve hře hlavou, a dvě posily z Varnsdorfu – Pimpara a Mach," prozradil úvodem manažer Vilémova Libor Sklenář.

Od úvodních minut byl aktivnější domácí favorit. V páté minutě po hrubce Kurela v čisté šanci nedal Majerčin. Za Vilémov odpověděl Mach, jehož dělovka skončila bohužel jen na boční síti. Od té doby však počítal šance pouze Motorlet. Ve 23. minutě byl Mošna sám před Vaňákem, ten však skvěle zasáhl. Pyško pak tečoval jen těsně vedle tyče. Ve 34. minutě se po rohu dostal míč k Osvaldovi, který zblízka netrefil branku, následně pak musel Hyka zaskakovat za překonaného Vaňáka a vykopával míč z brankové čáry!
Několik vteřin před pauzou však Vilémov neuhlídal trestný kop domácích a Vošta dostal Motorlet hlavou do vedení – 1:0. „Pro nás to byla velká škoda zbytečné branky do šatny, ale nutno konstatovat, že v první půli domácí spálili daleko víc šancí než naši kluci, kteří si jich ani tolik nevypracovali, přesto to byl oboustranně kvalitně sehraný poločas," konstatoval Sklenář.

Druhý poločas začal opět šancí domácích. Lob Faktora už směřoval do branky, skvělý Vaňák ho vyškrábl na roh. V 54. minutě mohl vyrovnat po pěkné kombinační akci Kopřiva, branku však v čisté šanci netrefil. Vaňák se pak zaskvěl v 62. minutě po bombě Osvalda, který využil chybičky Macha. Vilémovský strážce svatyně pak předvedl další parádní představení, když zmařil další gólovku Golovka.

V 77. minutě tak nečekaně udeřilo na druhé straně. Mach byl ve vápně faulován a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Hyka – 1:1. Jenže radost hostů trvala pouhých osm minut. To po rohovém kopu Čuda tak trochu zapomněl na Strnada, který nadvakrát překonal Vaňáka. Hosty tato branka zlomila, nakonec inkasovali ještě jednou, když se do otevřené obrany dostal Osvald a střelou k tyči upravil na konečných 3:1 pro Motorlet.

„Kluci bojovali o plichtu až do konce utkání, škoda jediné chybičky, jinak vynikajícího hlavního sudího, kterého skvěle doplňovali jeho asistenti. Sahali jsme po překvapivém bodu. Ale i takový je fotbal. Domácí si ale za svůj výkon a šance určitě tři body zasloužili, nechybělo však mnoho a mohla to být plichta. Fotbal nemá logiku," kroutil hlavou vilémovský manažer.

SK Stap Tratec Vilémov tak před posledním kolem okupuje solidní osmou příčku divizní tabulky. Ve své letošní derniéře hostí doma v sobotu 16. června od 17.00 celek FK Litol.

MOTORLET PRAHA - SK STAP TRATEC VILÉMOV 3:1 (1:0)

Branky: 45. Vošta, 85. Strnad, 90. Osvald – 77. Hyka (penalta). Rozhodčí: Vít. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 1:0.

Vilémov: Vaňák – Hyka, Pimpara, Zadina (53. Čuda), Vavroušek –  Kopřiva, Očipka, Mach, Buryánek (78. Zelinger) – Dvořák, Kurel st.

11.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

Auto po bouračce skončilo na střeše v potoce

Soutěž pákových drezín v Děčíně.
7

V Loubí bude závod pákových drezín, fanoušky přiveze kredenc

Generálky se vesměs vydařily

Děčínsko - Rumburk, Junior i Benešov zvítězily. Česká Kamenice v přípravě nezvítězila.

Bezdomovec se zaklínil v mřížích a nemohl ven

Děčín - Vyprostit zaklíněného bezdomovce museli dnes 23. srpna brzy ráno hasiči v ulici Práce v Podmoklech.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".