Česká Kamenice doma přejela Povrly 4:0, Benešov nad Ploučnicí dal pět branek trnovanské Hvězdě. Nováček z Horního Podluží doma bral bod za remízu 1:1 s Přestanovem.

Česká Kamenice se rozjížděla pomaleji, ve druhé půli už na trávníku proti mladému celku hostů kralovala. „Prvních třicet minut byly Povrly lepší. Velkou šanci ovšem neměly, naopak nám pomohl velmi šťastný gól Švandy. Po změně stran pak již nebylo co řešit. Z penalty se trefil i brankář Martin Vaněk, tudíž máme asi nového specialistu na pokutové kopy. Jsme samozřejmě spokojeni, nyní jedeme do Skorotic. Tam budeme chtít také bodovat, ale to nebude snadné. Už jen kvůli špatnému hřišti,“ poznamenal trenér České Kamenice Josef Rákosník.

FK Česká Kamenice – TJ Povrly 4:0 (1:0) Branky: Švanda, Štádler, Mitruška, Martin Vaněk (pk). Rozhodčí: Schmidt. ŽK 1:4, 60 diváků.
Česká Kamenice: M. Vaněk – Labuda, P. Vaněk, Čvančara, Švanda – Beneš, Mitruška, Olbert, Bašta, Jiroudek – Cempírek. Střídali: Štádler, Laub a Záhora.

Benešov nad Ploučnicí doma přivítal Hvězdu Trnovany. Domácí celek pod vedením Miloslava Kougla se rozjel až ve druhém poločase. „Úvodní půle se nám nepovedla. Na nás, ale i na Trnovanech bylo vidět, že je to první utkání. Přesto jsme se dostali do vedení, když krásnou kombinaci zakončil gólem Minařík po nahrávce Koláře. Poté byli hosté lepší, zaslouženě vyrovnali a my měli štěstí, že Trnovany nedaly více branek. V kabině jsme museli hráčům domluvit a náš výkon se markantně zlepšit. Kluci dávali opravdu pěkné branky, jak z bezprostřední blízkosti z vápna, tak třeba dalekonosná střela Raby na 4:1. Dokonce jsme slyšeli i potlesk tribun, což se tu dlouho nestalo. Spokojenost tedy panuje s druhou půlí, když kluci poctivě pracovali a bojovali jako tým,“ pochvaloval si trenér Kougl.

MSK Benešov nad Ploučnicí – Hvězda Trnovany 5:2 (1:1) Branky: Minařík 2, Kolář 2, Raba – Jiří Doležal, Kovář. Rozhodčí: Šmíd. ŽK 3:2, 150 diváků.
MSK Benešov: Severín – Mysliveček, P. Ondrejkovič, Staněk, Raba (79. Vencl) – R. Horvát, Krédl (69. Verbíř), Minařík, M. Ondrejkovič (65. Kropáč) – Neliba, Kolář.

Čechie doma remizovala 1:1 s Přestanovem. Domácí jsou s premiérovým bodem spokojeni. „Soupeř sestoupil z I. A třídy, takže má své kvality. My jsme v prvním poločase nedali pokutový kop. Hosté se po změně stran dostali do vedení, za nás srovnával z penalty Bulejko. Přestanov hrál velmi dobře technicky a zkušeně. Naši hráči bojovali. Na šance jsme byli lepší, ale remíza je zasloužená a my jsme s ní nakonec spokojeni,“ nechal se slyšet kouč Horního Podluží Ervin Ludwig.

Čechie Horní Podluží – FC Přestanov 1:1 (0:0) B: Bulejko (pk) – Polák. Rozhodčí: Topinka. ŽK: 3:5. 60 diváků.
Čechie: Šedivý – Hanykýř, Riedel, Jakoubě, Kalichta – Bulejko, Peleška, Chaloupecký, Božtík – Bandas, Drátovník. Střídal: Bobelák.

V dalším kole zajíždí Česká Kamenice na půdu nováčka ze Skorotic, který prohrál 1:4 v Chuderově. Benešov se představí v Chlumci, který padl 0:1 ve Velkém Březně. A nakonec také Horní Podluží bude hrát opět doma, tentokráte s Chuderovem, který porazil 4:1 Skorotice.