V uplynulém kole zajížděl k těžkému utkání na hřiště čtvrtého celku soutěže do Úštěku a podařilo se mu tam plně bodovat. Vzhledem k domácí porážce Heřmanova od třetího v pořadí Mojžíře získal na čele tabulky před svými pronásledovateli už devítibodový náskok.
V Úštěku od začátku zápasu hosté zatlačili domácí před vlastní branku a vypracovali si několik brankových příležitostí, které však hlavně Horký neproměnil. Do vedení přesto šel Junior pět minut před přestávkou zásluhou branky Betyára, který si vychutnal domácí obranu.
Po přestávce dále Děčín výborně bránil a podnikal nebezpečné protiútoky. V 78. minutě vystřelil z úhlu střídající Janda a o zadní tyč zvýšil vedení na 2:0. Do konce utkání měl Junior hru zcela pod svou kontrolou a po svém nejlepším jarním výkonu si připsal veledůležité tři body.

Úštěk - Junior Děčín 0:2 (0:1)

Branky: Betyár, Janda.
Junior Děčín: Stejskal - Majerik, Svoboda, Folprecht, Florián (40. Horyna) - Hloušek (60. Janda), Čapek, Horký, Tyl - Betyár, Němeček.