Druhé vítězství v sezoně si mohou odškrtnout severočeští basketbalisté. Sobotní úspěch ve  3. ligovém kole byl pro oba zástupce regionu tak trochu povinný, i když nastoupili proti houževnatým soupeřům. Děčín střežil domácí tvrz a nic než výhru nemohl brát. A svého cíle taky dosáhl, když porazil Ostravu 76:55. Ústí zase potvrdilo svou sílu na palubovce posledního Kolína, kde zvítězilo po obratu 80:73.

Válečníci neměli s Ostravou tolik práce, jak se čekalo. Rychle vedli 15:2, v poločase to bylo už o 19 a bylo rozhodnuto. Severočechům to znovu padalo z perimetru,  když nasázeli 11 trojek (5 jich dal Kaša). Naproti tomu střelba hostů byla zoufalá a ti se ani nemohli divit, že na severu prohráli.

Další velké drama zažila ústecká Sluneta, která chtěla v Kolíně (ten ještě nevyhrál)  těžit z euforického vítězství v prodloužení nad bronzovou Opavou, jenže  to neměla vůbec jednoduché. Pandy nakonec rozhodly o svém triumfu až v posledních třech minutách, kdy domácím frnkly na sedmibodový rozdíl.

„Zápas se nám podařilo zlomit až několik minut před koncem, když jsme konečně zvýšili intenzitu v obraně a donutili soupeře k několika těžkým střelám a ubránění několika útoků po sobě. Je to důležité vítězství pro naše sebevědomí a chuť do další práce," radoval se kouč Martin Stavěl, jehož cizinecká legie předvedla kolektivní výkon.

Ve středečním 4. kole jede Ústí do Ostravy a Děčín hostí opět doma Svitavy.

Děčín - Ostrava 72:55 (20:12, 39:20, 59:42)
Nejvíce bodů: Kaša 15, Jelínek 13, Bažant 12, Vyoral 11 – Rohde 16, Dougherty 15, Dedek a Zbránek po 6. Fauly: 19:18. Trestné hody: 13/13 – 10/7. Doskoky: 38:31. Trojky: 11:2.

Kolín - Ústí nad Labem 73:80 (23:18, 43:44, 63:62)
Nejvíce bodů: Hammond 22, Chán 18, Machač 14 – Rahon a Laroche po 17, Vette 15, Alič 10. Fauly: 23:14. Trestné hody: 4/4 – 21/14. Doskoky: 29:31. Trojky: 7:4.