Děčín - Ani ve třetím domácím utkání nedokázali hráči BK Děčín v nadstavbové části zvítězit. Po porážkách s Pardubicemi a Nymburkem tentokráte prohráli 60:82 s Prostějovem.

26.3.2011

PORÁŽEK není konec, BK Děčín podlehl Ostravě 65:66 a prohrál počtvrté v řadě.Foto: DENÍK/ Jaroslav Zeman

Děčínští basketbalisté tak prohráli tři ze čtyř utkání, navíc všechna na domácí palubovce. S Prostějovem Děčín držel krok v prvním poločase, přesto ho několikrát zradila špatná střelecká efektivita.

„Ani první poločas to nebylo ideální, přesto jsme s Prostějovem drželi krok. Naše střelba z dálky byla katastrofální. Postupný útok se nám nedařil a soupeř tak získával mnoho míčů,“ sdělil Deníku po zápase Antonín Pištecký, děčínský křídelník.

Třetí čtvrtina o všem rozhodla, Děčín totálně selhal v útoku a soupeř z Moravy si zajistil rozhodující náskok. Poté se zápas vlastně dohrával z povinnosti, jelikož domácí borci na obrat neměli.

Děčín doplatil na špatnou třetí čtvrtinu. Nutno dodat, že to nebylo poprvé. „V základní části jsme přitom soupeře přehrávali hlavně ve druhém poločase, kdy jsme byli fyzicky lepší. Nevím, co se to s námi teď děje. Fyzičku horší nemáme, možná to je v hlavě. Přeci jen, pár dobře rozehraných zápasů jsme už ztratili,“ tvrdí Pištěcký.

Čtyři zápasy, tři porážky. S takovou bilancí v nadstavbě rozhodně v Děčíně nejsou spokojeni. „Ke spokojenosti máme daleko, navíc jsme hráli už třikrát doma. Nesmíme ale ztrácet hlavu, v průběhu sezóny jsme si dokázali, že porazit můžeme každého. Měli jsme doma porazit Pardubice a také třeba Nymburk. Nedá se nic dělat, budeme bojovat dál a pokusíme se získat co nejvýhodnější pozici pro play-off,“ dodal děčínský basketbalista.

Varnsdorf vykupuje byty. Nechce, aby je měli spekulanti

Varnsdorf – Postupně se dostat k vlastnictví až poloviny bytů. Takový je cíl Varnsdorfu na sídlišti na Kovářské ulici, kde město postupně vykupuje byty. Chce tak ovlivnit skladbu obyvatelstva v této vyloučené lokalitě.

Na rychlost bude v Děčíně dohlížet pět nových radarů

Děčín /ANKETA/ – Radnice v Děčíně plánuje pořídit v brzké době pět nových stálých radarů. Ty budou měřit rychlost na nejrizikovějších úsecích ve městě. Tyto pevně umístěné radary již některá města na Děčínsku a Šluknovsku mají a jejich využití si pochvalují.

Řidič vezl v autě více než 4 kila marihuany, zastavili ho celníci

Česká Kamenice – Více než 4 kilogramy marihuany objevili u řidiče v rámci silniční kontroly ústečtí celníci na silnici první třídy u České Kamenice. Celníci zastavili Audi A6, které řídil třicetiletý muž.

Železnice je bezpečnější než silnice

Ústecký kraj /HLASUJTE/ - Velký nárůst počtu osobních automobilů ulevil železniční dopravě. Ta má dál podle expertů nezastupitelné místo.