Super obrannou bitvu zahájili lépe domácí. Po třech minutách vedli 9:2 a soupeř chytil technickou chybu. Jenže z ní Pardubice nevytěžily ani bod a jakoby to předznamenalo jejich střelecké trápení. Celých sedm minut nedokázaly ani jednou skórovat. Naštěstí pro ně byl na tom Děčín podobně. Ve druhé čtvrtině už tahal favorit za delší konec, ovšem pokazil si její závěr, kdy se smrskl jeho osmibodový náskok.

V kabině si patrně domácí Autrey potajmu vzal trojkový nápoj, neboť tři jeho dalekonosné střely zajistily Bekse vedení 40:31. Nicméně, ani to Severočechy nezlomilo. Trpělivě umazávali ztrátu a ve čtvrtém kvartálu tvrdě udeřili. Pět minut před koncem si vytvořili jedenáctibodový náskok, který však koně rozzuřil.

Domácí se vrátili na chvíli do plusu, ale Šiška trojkou převážil misky na děčínskou stranu. A už tam zůstaly.

Level Sanders, pardubický trenér: „Před utkáním jsme si kladli na srdce, abychom kontrolovali obranný doskok. To se nám však nepodařilo. Byl to jeden z faktorů, který držel soupeře v zápase. Když dopřejete druhému týmu tolik útočných doskoků a druhých šancí, je vždy těžké vyhrát. V prvním poločase jsme navíc strašně ztráceli míč. Rovněž sami útočně jsme na tom nebyli dobře. Předržovali jsme míč. Musíme se vrátit ke hře, kdy nám bude více míč putovat, protože Děčín je výborný obranný tým.

Pavel Budinský, trenér Děčína: „Musím hodně poděkovat svým hráčům za předvedený výkon. Víme, že Pardubice jsou extrémně silným týmem a v mých očích mají velký respekt. V dlouhodobé části nás porážely, ale tentokrát jsme byly svědky velmi bojovného a urputného basketbalu. Oba týmy si nedarovaly ani píď palubovky. Především v první půli. My jsme potřebovali příznivý poločasový výsledek, abychom uvěřili, že můžeme vyhrát. Vítěznou mentalitu jsme udrželi, i když jsme zkraje druhé půle prohrávali o osm. Pak jsme najednou udělali zajímavou šňůru. Domácí logicky nesložili zbraně a potrestali nás za liknavost. Naštěstí jsme se v závěru vzpamatovali a v taktické bitvě jsme obstáli."

BK JIP PARDUBICE - BK ARMEX DĚČÍN 67:69 (9:10, 26:23, 45:44)
Body: Burnett 15, Wall 15, Autrey 15, Nečas 9, Pandula 4, Kohout 4, Kotas 4, Švrdlík 1 – Vyoral 22, Pomikálek 17, Šiška 10, P. Houška 9, Landa 7, Bažant 2, J. Houška 1. Rozhodčí: Matějek, Hruša, Baloun. Fauly: 21:19. Trestné hody: 23/14 – 14/9. Trojky: 7:8. Doskoky: 41:47. Diváci: 1358. Stav série: 0:1.