Severočeši během středečního napínavého duelu několikrát prohospodařili nadějný náskok, aby si nakonec museli vynutit prodloužení závěrečnou trojkou Larocheho. V nastavení pak Ústečané Slezany dodělali a po vydřeném vítězství 90:76 slavili skalp obhájců bronzu.

„Hráli jsme výborně týmově. V přípravě jsme hodně pilovali obranu a dneska jsme dokázali, že i Opavu jsme schopní ubránit. I když na konci nám dali pět šest trojek za sebou. Mohu říct, že jsme udělali velký posun oproti přípravě," zhodnotil úchvatný mač 2. ligového kola navrátilec z Japonska Ladislav Pecka, který oslnil společně se zámořskými posilami v dresu Ústí.

Nabuzení Ústečané hnáni slušně zaplněnou halou excelentně odstartovali a do kabin šli s poločasovým vedením 40:29. Opava se však po přestávce vrátila do hry třemi trojkami veterána Sokolovského a rázem to bylo už jen o dva. Pandy si ale úspěšnou bodovou šňůrou rychle vzaly dvouficerné vedení zpět.

Jenže pak přišla poslední čtvrtina, která se změnila v infarktové drama. Náskok Ústí se rozplýval, až půl minuty před koncem Sokolovský další trojkou otočil vývoj utkání na hostující stranu. Domácí najednou ztráceli a jen trojka by jim zachránila zápas. A ta přišla deset sekund před sirénou z rukou Larocheho, který poslal zápas do prodloužení. Nastavená pětiminutovka už byla v režii Pand, které soupeři dovolily jen šest bodů.

Ve stejné roli jako Opava byl Děčín v Pardubicích, kde neustále honil domácí, kteří byli od začátku o krok napřed a v poločase vedli o 11 bodů. Válečníkům se však zápas zdramatizovat nepodařilo a poprvé v sezoně padli po boji 70:79.

ÚSTÍ – OPAVA 90:76 PP (23:16, 40:29, 55:43, 70:70)
Nejvíce bodů: Laroche 22, Pecka 16, Rahon a Vette po 15, Čarnecký 13 – Šiřina 20, Sokolovský 19, Blažek 15. Trojky: 5/18 – 13/32. Trestné hody: 23:11. Doskoky: 47:31. Fauly: 17:27.

PARDUBICE – DĚČÍN 79:70 (22:16, 42:31, 58:49)
Nejvíce bodů: Pandula 15, Bohačík 13, Příhonský 12 – Landa 15, Tucker 12, Jelínek 10. Trojky: 9/22 – 5/26. Trestné hody: 16:29. Doskoky: 41:34. Fauly: 27:25.