Mattoni NBL: Stobodovou hranici překonal Děčín, ale i Ústí nad Labem

Děčín - „Byli jsme agresivní. To jsme my – BK Děčín, takhle můžeme být úspěšní,“ pravil kouč Pavel Budínský po drtivé výhře nad USK 100:59.

11.3.2012

BK DĚČÍN - ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Jaroslav Zeman

Stobodová střelecká exploze rozmetala soupeře severočeských basketbalistů ve víkendových zápasech nadstavbové části Národní ligy. Tlaková vlna smetla na severu Čech pražský USK, který Děčín rozprášil jednoznačně 100:59. Drtivý úder zasadilo Ústí poslední Opavě, kterou zničilo 102:82.

Válečníci z Děčína nevstoupili do domácího utkání 5. kola skupiny A1 dobře, když brzy prohrávali 2:6, ještě do konce první čtvrtiny ale dokázali otočit na 26:15 a v poločase vedli už o 19 bodů. Po přestávce se děčínská mašina nezastavila a minutu a devět sekund před závěrečnou sirénou docílila magické stovky, o kterou se postaral Jan Bejček.

„Jsem moc rád za vítězství a za to, že jsme předvedli poměrně kvalitní výkon na obou polovinách hřiště. Potřebovali jsme se vrátit k týmovějšímu pojetí hry v útoku i obraně, což se zadařilo, a z toho plynula i ta produktivita. Byli jsme agresivní, což jsme chtěli držet celých 40 minut. To nám také přineslo ovoce, to jsme my – BK Děčín, takhle můžeme být úspěšní,“ řekl pro klubový web trenér Děčína Pavel Budínský.

Ústecké Pandy se na dvacetibodovou výhru v 10. kole A2 u poslední Opavy nadřely. V poločase zaostávaly za soupeřem o pět bodů, ve třetí čtvrtině ale skóre otočily na 73:68 a při nástupu do poslední desetiminutovky si vypracovaly klíčový devítibodový náskok, když tři minuty nedovolily Slezanům úspěšně zakončit.

„Jsme spokojeni s výsledkem a také s výkonem z druhého poločasu. V tom prvním jsme byli špatní na obranné polovině, náš výkon byl bezkrevný. Druhá dvacetiminutovka byla ale jiná, zlepšili jsme se a zaslouženě vyhráli,“ řekl trenér Ústí Roman Bednář, jehož tým ztrácí na play off opět už jen dva body.

Autor: Pavel Mikeš

11.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Požár automobilu a přístavku u garáže ve Vlčí Hoře.
7

CO VYMYSLÍ? Vlevo trenér Zdenko Frťala, vpravo asistent Libor Macháček.

Varnsdorf míří do Vlašimi. I s Davidem Bredou

Dopad povodní nebyl dříve tak velký. Lidé u řeky bydleli v patře

Ústecký kraj – Velká voda v roce 2002 zdevastovala na 79 obcí a měst v Ústeckém kraji. Některé zůstaly odříznuté od světa. Voda poničila silnice i domy, z nichž se některé musely zbourat.

Florbalisté věří v halu. Lano se ale může utrhnout, přiznal Štěpánek

Děčín - „Hala? Přál bych si halu do tří let. Reálně si ale myslím, že to bude do pěti,“ říká vedoucí děčínského florbalu.

V národním parku se narodil rekordní počet silně ohrožených čápů černých

České Švýcarsko – Letošní rok byl pro silně ohrožené čápy černé v národním parku České Švýcarsko rekordním. Narodilo se tu totiž nejméně 18 jejich mláďat, z nichž 16 se podařilo okroužkovat.

Děčín – Téměř o všechny ryby přišel Jílovský potok na svém dolním toku. Rybáři během středeční večera a čtvrtečního rána sesbírali v potoce stovky ryb. Mezi nimi i mnoho dospělých pstruhů.