VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANNI VORLÍČEK

Janni Vorlíček / Ústecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dopravní válka. Stávka bude

Ústecký kraj – Nedodržujete smlouvy a jezdíte na krajských linkách nevhodnými autobusy. To vyčítá hejtmanství společnosti BusLine, která zajišťuje krajskou linkovou dopravu na několika místech kraje.

Kraj přispěje na čerpadla a kotle na biomasu

Ústecký kraj - Obyvatelé Ústeckého kraje mají opět možnost žádat o dotaci na výměnu zastaralých kotlů.

Radek Chobot z BusLine: Krajská dopravní firma by byla příležitost pro korupci

Ústecký kraj – Autobusová krize okolo zvýšení platů linkových řidičů nekončí. Jeden z největších dopravců na severu Čech, společnost BusLine, se totiž začal stahovat z Libereckého kraje a usiluje o ukončení smluv i s krajem Ústeckým.

Odbory stávku autobusů v Ústeckém kraji zatím neodvolaly

Ústecký kraj - Vláda během dalšího jednání tento týden přislíbila krajům miliardy na opravu silnic. Ty by díky tomu mohly z ušetřených peněz na opravy přispět na zvýšení mezd řidičům autobusů. Navýšení mezd totiž nařídila vláda.

Úleva pro obce. D8 stáhla kamiony ze Středohoří

Ústecký kraj – Zhruba tři čtvrtiny kamionů přestaly jezdit po silnici I/30 podél Labe z Lovosic do Ústí, která během stavby dálnice D8 sloužila jako objízdná trasa i spojka k nájezdu na dálnici do Prahy. Dokazují to lednová čísla z výběru mýta.

Zkolabuje linková doprava? Řidiči chtějí stávkovat

Děčínsko – Autobusová linková doprava v Ústeckém kraji a tedy i na Děčínsku je blízko kolapsu. Řidiči hrozí stávkou a hromadnými odchody, pokud jim dopravci nezaplatí na mzdách tolik, kolik jim nařizuje vláda.

Unikátní remorkér by se mohl stát památkou

Děčín - Zadokolesové plavidlo Beskydy čeká na ortel. Když z něj bude kulturní a technická památka, neskončí ve šrotu. Jinak by mohl mít smůlu.

Vladimír Cejnar svá díla považuje za své děti

Děčín – Šikovné ruce, talent a nádherný kumšt. To je směs, jíž se jen máloco vyrovná. Takové tvrzení bezesporu platí o každém řemeslníkovi, tvořícím díla, jež nám nejen ulehčují život, ale je na ně i radost pohledět. Dokonale to sedí i na řezbáře Vladimíra Cejnara z Děčína.

V Tisé je nový pomník. Připomíná horolezce, kteří zahynuli při výstupech

Tisá – Po dlouhých letech dohadů mají ve skalách v Tisé nedaleko Děčína svůj pomník horolezci, kteří při výstupech tragicky zahynuli. Původně měl stát na jiném místě, nakonec se ale horolezci dohodli s chráněnou krajinnou oblastí i obcí na jeho umístění na stezce mezi Tisou a Ostrovem.

Hradozámeckou noc si užijete 
i v Benešově nad Ploučnicí na zámku

Ústecko, Děčínsko – Degustace vína, pohádky, karneval s Casanovou. To vše si připravili v zámcích a hradech Ústeckého kraje pro návštěvníky, kteří přijedou na letošní 6. ročník Hradozámecké noci tuto sobotu.

V Labi je málo vody, je na hranici sucha. Nákladní lodě nejezdí

Děčínsko – Rekordně nízké průtoky, milionové škody. Labe je těsně nad hranicí sucha, v minulých dnech bylo dokonce pod ní. V nejbližších dnech se přitom situace nezlepší. Ale i za takto špatných podmínek nadále jezdí osobní lodě do Hřenska i přívoz v Dolním Žlebu.

Provokatér Kohout pomáhá zastupiteli Morštadtovi

Děčínsko – K žádné další lumpárně se už nesnížím. Chci pomáhat lidem – a teď se o to také snažím.Tak to jsou slova kdysi odsouzeného Lukáše Kohouta 
z Varnsdorfu.

KSČM má prvního hejtmana v zemi!

Ústecký kraj – Oldřich Bubeníček bude vládnout Ústeckému kraji. Kdo bude mít na starosti po další čtyři roky zdravotnictví, dopravu, nebo kulturu?

Krajská zdravotní: Nedlužíme

Ústí nad Labem – Ústecký kraj vlastní akcie Labské investiční, společnosti, která podala návrh na insolvenci.

Přezkoumejte naše maturity, žádají stovky studentů ze severu

Ústecký kraj – Studentce se nezdála dvojka, kterou dostala v maturitní zkoušce. Požádala o přezkum a uspěla. „Dostala jedničku. Prostě si řekla, že to zkusí a když se to nepovede, tak se vlastně nic moc neděje," myslí si o tom Alfréd Dytrt, ředitel ústeckého Gymnázia Jateční, kde se to stalo.

Vlakové soupravy RegioJet budou jezdit do Hamburku

Berlín, Praha – Německé dráhy DB odmítly spolupracovat s Českými drahami, daly přednost brněnské soukromé společnosti Student Agency.

Po dálnici do Německa ne! Zavřou se tunely

Ústecký kraj -  Až dvouměsíční opravy čekají dálniční tunely u Petrovic. Jak uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), je zatím špatná práce dodavatele. Přitom to není první problém, který tunely provází. Před týdnem dodavatel musel opravit zatékání do galerie tunelu Libouchec.

Kolik stojí jez na Labi? 5 miliard!

Děčín – Proti jezům protestují tisíce lidí a před více než deseti lety lety vznikla petice, kterou připravila společnost Přátelé přírody.

HLASOVÁNÍ: Prasečí chřipka udeřila na celý Ústecký kraj!

Ústecký kraj - Strašák chřipkové epidemie zatím Ústecko jen obchází, v okolních městech je hůře.

Další volební pád! Gandalovič končí

Ústí nad Labem – Smršť na vedoucích postech trvá, lídr kandidátky ODS už nebude kandidovat do předsednictva na kongresu strany.

AKTUALIZOVÁNO: Arnika: Miliardy korun za jezy se nevrátí

Ústí nad Labem - Mluvčí ministerstva dopravy: Přeprava po vodě má svůj význam. Je vhodná pro převoz řady komodit, například rozměrných nákladů.

FOTO: Filmový pás je v Ústí už minulostí

Ústí nad Labem – Multikino ve Foru: filmy z harddisků, 3D brýle nejsou červenomodré, kavárna, obří sedadla.

Nacionalisté zamíří do Trmic

Trmice – Pokračovatelé zrušené Dělnické strany tu uspořádají předvolební míting, místní se bojí opakování krvavého Janova.

Rekordně rostla mzda na Ústecku i Děčínsku

Ústí nad Labem –Podniky v kraji na platech vyplatily 60 miliard korun a průměrná mzda je přes 21 000

Pochod neonacistům neklapne

Ústí nad Labem – Extremisté musí letos poprosit antifašisty, aby jim dovolili sraz a pochod centrem Ústí a ti jim to určitě nedovolí

Zřícené letadlo pilotovali dva Češi

Dresden, Ústí nad Labem – Soukromý letoun mířil z Prahy do švédského Karlstadu.

Stará auta brzy do některých částí města nedostanou

Ústí nad Labem - Město musí vypracovat objízdné trasy pro vozidla, která do nízkoemisních zón nebudou smět.

Na další volební kampani budou partaje šetřit

Ústí nad Labem - Petr Benda, dvojka ČSSD v Ústeckém kraji: „Samozřejmě, peníze do kampaně jsou, lidově řečeno, v… fuč.“ Škody teď počítají i ostatní.

Společnosti CPI hrozí trestní oznámení

Žďárek - Soudy ovšem řeší jiné kauzy, jež jsou se stavbou spojené. Odpůrci stavby logistického centra u Žďáru totiž obviňují z porušení zákona i krajský úřad.

Firma CPI míří kvůli Žďárku k obrovské pokutě

Ústí nad Labem/Libouchec - Na porušení zákona upozornil veřejnost Marian Páleník ze společnosti Přátelé přírody.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies